+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri Forumunda Sözleşmeli Astsubay alımları ve Uzman Çavuş alımları için gerekli olan belgeler ve başvuru koşulları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_MEncH
  Özel Üye

  Sözleşmeli Astsubay alımları ve Uzman Çavuş alımları için gerekli olan belgeler ve başvuru koşulları
  Sözleşmeli Astsubay alımları ve Uzman Çavuş alımları için gerekli olan belgeler ve başvuru koşulları nelerdir

  Uzman Çavuş alımları için gerekli olan belgeler ve başvuru koşulları hakkında bilgi

  Bahse konu statülerde personel temini; 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu ve 4678 sayılı Türk Silâhlı Kuvvetlerinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında Kanun esaslarına uygun olarak yapılmaktadır.

  Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve her vatandaşın serbestçe erişebileceği bu kanun metinlerinde belirlenen esaslar dahilinde, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi kuvvet ihtiyaçlarına uygun olarak değişik periyotlarda personel teminine gitmektedirler.

  Belirtilen statülerde personel teminine gitmeleri halinde, bu durumu basın yoluyla kamuoyuna duyurmaktadırlar. Bahse konu ilanlarda hangi nitelikleri haiz kişiler arasından hangi usul ve şartlarla personel alımı yapacaklarına ayrıntılı olarak yer vermektedirler.

  Söz konusu “Personel Alım İlanları”, internet adresinde bulunan Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı linkleri ile ulusal basın-yayın organlarında yayınlanan ilanlardan takip edilebilmektedir.
 2. Acil

  Sözleşmeli Astsubay alımları ve Uzman Çavuş alımları için gerekli olan belgeler ve başvuru koşulları isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder