+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri Forumunda Harp Okulları ile Meslek Yüksek Okullarına giriş koşulları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_MEncH
  Özel Üye

  Harp Okulları ile Meslek Yüksek Okullarına giriş koşulları nelerdir
  Harp Okulları ile Meslek Yüksek Okullarına giriş koşulları nelerdir?

  Harp Okulları ile Meslek Yüksek Okullarına giriş koşulları hakkında bilgi


  Harp Okullarının asıl öğrenci kaynağı; Askeri Liselerdir. Harp Okullarının programı ve amaçları doğrultusunda her yıl ilgili Kuvvet Komutanlıklarınca belirlenen ve Genelkurmay Başkanlığınca onaylanan sivil liselerden de Harp Okullarına öğrenci alınmaktadır. Bu öğrenciler, ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan sınav sonucu belirlenen puan barajını geçmek kaydı ile Harp Okullarına müracaat edebilmekte, gerekli şartları taşıyan ve yapılacak mülakat ile beden eğitimi sınavlarında başarılı olarak sağlık muayenesinde ‘‘Askeri Öğrenci Olur’’ raporu alan erkek ve bayan öğrenciler Harp Okullarına kabul edilmektedir.

  Ayrıca; Astsubay Meslek Yüksek Okullarına ise sadece erkek öğrenciler lise ve dengi okulları bitirmelerini müteakip, ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan sınav sonucu belirlenen puan barajını geçmek kaydı ile müracaat edebilmekte, gerekli şartları taşıyan ve yapılan mülakat ile beden eğitimi sınavlarında başarılı olarak sağlık muayenesinde ‘‘Askeri Öğrenci Olur’’ raporu alan erkek öğrenciler Astsubay Meslek Yüksek Okullarına kabul edilmektedirler.

  Bu konularda, yazılı basından, Askerlik Şubelerinden vehttp://www.tsk.tr internet adresinde bulunan Kuvvet Komutanlıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı linklerinden bilgi edinilebilmektedir.
 2. Acil

  Harp Okulları ile Meslek Yüksek Okullarına giriş koşulları nelerdir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder