+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri Forumunda özel güvenlik görevlilerinin giyeceği kıyafet kataloğunun hazırlanması hakkında talimat Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  özel güvenlik görevlilerinin giyeceği kıyafet kataloğunun hazırlanması hakkında talimat
  Özel güvenlik görevlilerinin giyeceği kıyafet kataloğunun hazırlanması hakkında talimat

  Özel güvenlik görevlilerinin giyeceği kıyafet kataloğunun hazırlanması ile ilgili bilgi


  ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN GİYECEĞİ KIYAFET KATALOĞUNUN
  HAZIRLANMASI HAKKINDA TALİMAT

  Özel güvenlik kıyafeti ve kıyafeti tamamlayan diğer unsurlar hazırlanırken yönetmeliğin 22. maddesi ile reflektif yelekli kıyafet hazırlanırken yönetmeliğin Ek- 4. maddesi göz önünde bulundurulacak ve buna uygun olarak hazırlanacaktır.

  Buna göre Özel Güvenlik kıyafet kataloğu hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

  Ø Fotoğraflar renkli ve A4 kâğıdın ortasına gelecek şekilde ayarlanacak.

  Ø 1.sayfaya şirket arması veya logosu,

  Ø 2. sayfaya varsa kol arması,

  Ø 3. sayfaya varsa apolet,

  Ø 4. sayfaya varsa şapka fotoğrafları,

  Ø 5. sayfadan itibaren tercih edilmesi halinde yazlık, kışlık, kazaklı, montlu, kabanlı, yağmurluklu, tişört ve reflektif yelekli fotoğrafları her biri (4) cepheden çekilerek sol alt köşesine kıyafetlerin renk tanımı (siyah şapka, beyaz gömlek, siyah pantolon, siyah ayakkabı) gibi yapılarak teslim edilecektir.

  Özel Güvenlik kıyafetinin herhangi bir yerinde ya da şirket logosu veya armasının içinde “security” gibi yabancı dilde bir yazı olmayacak, ay-yıldız veya Türk bayrağı simgeleri kullanılmayacak, bir tanımlamada bulunulmak isteniyorsa, şirketin adı ile “Özel Güvenlik” ibaresi yazılabilecektir.

  Kıyafetlerden mont, kaban, yağmurluk, tişört ve reflektif yeleğin arkasına şirket adı veya başka bir şey yazılmaksızın sadece “Özel Güvenlik” ibaresi yazılacaktır.

  Genel kolluğun ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin tören elbisesini andırması nedeniyle pantolonların yan dikişleri üzerinde farklı renkte bir şerit (biye) olmayacaktır.

  Teçhizat (cop, kelepçe, el detektörü, el feneri ve düdük) onayı almak isteyenler ayrı bir kağıda resimlerini çektirerek yapıştırabilecekleri gibi kıyafet üzerinde resimlerini çektirip sol alt köşedeki tanıma da yazabilecektir.

  Kıyafet kataloğu yenilemelerinde de aynı usul ve yöntem uygulanacak, onay tarihi tek tarih olacağı için, yeknesaklığı sağlamak amacıyla kataloğa sonradan ekleme yapılmayacak, ekleme yapılması durumunda ise katalog komple yenilenecektir. Katalog yenilenmek istenirken eski onaylı katalog getirilerek Daire Başkanlığımıza teslim edilecek , ancak kaybolması, çalınması veya bulunamaması halinde ise varsa resmi mercilere müracaat belgesi veya kayıp ile ilgili alınan noter tasdikli yönetim kurulu kararı getirilecektir.

  Gerek ilk defa kıyafet kataloğu onayı için başvuran, gerekse katalog yenileyen şirketler Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün; Halk Bankası Gölbaşı Şubesi TR80 0001 2009 3850 0080 0000 14 IBAN numaralı hesabına katalogun bir nüshası için her bir parça (arma veya logo bir parça, şapka bir parça, apolet bir parça, 4 cephe fotoğraflar bir parça gibi ) için 5 TL. olmak üzere kıyafet onay harcını yatıracak, başvuru esnasında dekont veya EFT yapılması halinde çıktısı ibraz edilecektir.

  Daha önceden onay verilmiş olsa dahi yukarıda belirtilen standartlara uymayan kıyafeti olan Özel Güvenlik Şirketlerinin buradaki açıklamalar ve örnek kıyafetler doğrultusunda yeniden kıyafet kataloglarını düzenleyerek Bakanlık adına onaylanmak üzere Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.
 2. Acil

  özel güvenlik görevlilerinin giyeceği kıyafet kataloğunun hazırlanması hakkında talimat isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder