+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri Forumunda sözleşmeli askerlik başvuruları ne zaman Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  sözleşmeli askerlik başvuruları ne zaman
  Sözleşmeli askerlik başvuruları ne zaman

  Sözleşmeli askerlik başvuruları tarihi  sözleşmeli askerlik başvuruları
  sözleşmeli askerlik başvuruları ne zaman
  sözleşmeli askerlik başvuruları tarihi
  sözleşmeli askerlik başvuruları
  Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, sözleşmeli er alımlarına başlandığı belirtildi. İşte resmî açıklama:
  Açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesinde bu yıl içerisinde 5 bin 103 sözleşmeli er alınacağı belirtildiği, 12 Temmuz 2011 tarihinde başlayan başvuruların12 Ağustos 2011 tarihinde sona ereceği ifade edilerek, başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış askerliğini yapmış olması gerektiği ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi şartının arandığı belirtildi.

  Halen askerlik vazifesini yapanların da müracaatta bulunabileceğinin kaydedildiği açıklamada, ön şartları uyan adayların sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçirileceği bildirildi.

  Açıklamada sözleşmeli erlerin, hudut birliklerinde görevlendirilecekleri, kışlalardaiskan edilecekleri, her türlü ihtiyacının Türk Silahlı Kuvvetler tarafından karşılanacağı, maaş alacakları ve hizmet süreleri sonunda ikramiye alabilecekleri de ifade edildi.
 2. Acil

  sözleşmeli askerlik başvuruları ne zaman isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder