+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Türk Tarihi Forumunda Oğuzhan yurteri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Oğuzhan yurteri
  Oğuzhan yurteri

  Oğuzhan yurteri hakında önemli bilgiler,  Oğuzhan yurteri.jpg
  Türkiye'nin Çin'de Tanıtımı Adına Bir İlke İmza Atıldı. Türkiye'nin Tarihi ve Kültürünün de Yer Aldığı 450 Sayfalık Çince Seyahat Rehberi Hazırlandı.

  Türkiye'nin Çin'de tanıtımı adına bir ilke imza atıldı. Türkiye'nin tarihi ve kültürünün de yer aldığı 450 sayfalık Çince seyahat rehberi hazırlandı. 2009 yılı için Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla hazırlanan rehber kitap, Çin'in büyük şehirlerindeki kitapçılarda boy gösterecek. Türkiye'nin Çin'e atanan yeni büyükelçisi Murat Salim Esenli, kitabın Türkiye'nin Çin'deki tanıtımı adına büyük rol oynayacağını ve kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Kitabı 'Türkiye'nin hazine sandığı ve define haritası'na benzeten Esenli, isteyen herkesin bu kitaptan sevdiği mücevheratları alabileceğini ifade etti.

  Konuyla ilgili Cihan'a konuşan Pekin Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Oğuzhan Yurteri ise, alanında bir ilk olan söz konusu rehberin ilk etapta 10 bin adet olarak, Çin'deki Global Travel dergisini çıkaran bir yayınevi tarafından basıldığını anlattı.
  Yurteri, Türkiye'nin tarihi, kültürü ve turistik yerlerini tamamı renkli resimlerle anlatan rehberin yanında ayrıca ''Go Turkey'' adlı 36 sayfalık seyahat el kitabı çalışmaların da sürdüğünü ifade etti.
  Türkiye'nin, dünyanın her yerine yılda milyonlarca turist gönderen Çin'deki tanıtımına büyük önem verdiklerini vurgulayan Yurteri, bunun yansımalarını Çin medyası ve Çinli turizm acentelerinde gördüklerini aktardı.

  SAFRANBOLU EVLERİ, TÜRKİYE'YE EN İYİ STANT ÖDÜLÜNÜ GETİRTTİ
  Çin'in Guangdong eyaletinde kısa süre önce düzenlenen GITF turizm fuarında Türkiye standını Safranbolu evleriyle kurduklarını anlatan Yurteri, fuar organizasyonunun Safranbolu evlerinden dolayı, kendilerine ''En iyi stant'' ödülü verdiğini söyledi. Çin'deki medyada hemen her gün Türkiye'nin tanıtımıyla ilgili haber çıktığına değinen Yurteri, kısa süre önce ABD merkezli Sports Illustrated adlı derginin Çin baskısında da top modellerin Kapadokya'da çektikleri resimlere 25 sayfa ayırdığını belirtti.

  ÇİNLİ BİSİKLET TAKIMI TÜRKİYE'DEN GEÇECEK
  Oğuzhan Yurteri ayrıca, Çin'in güneydoğusundaki Shenzhen şehrinde düzenlenecek 11. Üniversitelerarası Yaz Oyunları için Çin'in kuzeybatısındaki Kaşgar kentinden yola çıkacak bisiklet takımının tarihi İpek Yolu'nu izleyerek İstanbul'a geleceğini kaydetti. 14-23 Haziran tarihleri arasında Türkiye'de kalacak 7 kişilik ekip, Kars, Erzurum, Sivas, Kapadokya, Ankara ve İstanbul'u turlayacak. Bisiklet ekibi, daha sonra Yunanistan ve oradan da Sırbistan'a geçecek ve burada oyunların bayrak teslim törenine katılacak.
 2. Acil

  Oğuzhan yurteri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


oğuzhan,  Oguzhan,  Oğuz Han,  oğuzhan kimdir