+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Türk Tarihi Forumunda Tarih tekerrür mü ediyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Tarih tekerrür mü ediyor
  Tarih tekerrür mü ediyor  Tarih tekerrür mü ediyor1.jpg

  Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Kürt asıllı olduğunu söylemişti. Kendince Kürt kökenlilerin devlette yer bulamadığına yanıt veriyordu. İşte diyordu, Özal “Benim de bir yanım Kürt ve Türkiye'nin cumhurbaşkanıyım!”
  Abdullah Öcalan da Mehmet Ali Birand ile yaptığı söyleşisinde “Aslında subay olmak istiyordum, ama Kürt asıllı olduğum için beni harcadılar.”

  Öcalan, Tapu Kadastro Lisesi'nde Milli Güvenlik derslerine giren Albay Faruk çağlayan'a methiyeler düzüyordu. Öcalan diyordu ki, “Beni en iyi o anladı. Yazdığım kompozisyonları çok beğenirdi!”
  Burada bir mesaj aranmalı mı?
  Belki!
  Bu kadar anımsatmadan sonra, asıl meseleye bir bakalım.

  Yusuf Azizoğlu'nun ruhunu şad edelim. Azizoğlu, hekim, Silvanlı. 1950 seçimlerinde DP'nin Diyarbakır adayı. Türkiye'de demokrasinin infilak ettiği bu yıl, DP, sürgünden dönen Mustafa Ekinci ve Yusuf Azizoğlu'nun da aralarında bulunduğu bazı isimleri listesinden aday gösteriyordu.
  DP de aynen bugünkü AKP gibi patlama yapıyordu ve Azizoğlu'nun da aralarında bulunduğu isimler Meclis'e vekil olarak giriyordu.

  Azizoğlu, Silvan'ın ağalarındandı. Yazılanlara göre, Azizoğlu Silvan'la yatıp Silvan'la kalkıyordu. Elbiselerini silvanlı bir terziye diktiriyor, saç tıraşını yine Silvanlı berbere kestiriyordu.

  Azizoğlu, 1960 ihtilalinin ardından siyasette tam gaz devam ediyordu. Kurulan Yeni Türkiye Partisi'nin listelerinden aday oluyor ve Diyarbakır'da bu parti oyların yüzde 42.75'ini alıyordu.(AKP'ye ne kadar benziyor değil mi!)
  Azizoğlu, İsmet Paşa'nın başında bulunduğu CHP ile YTP'nin kurduğu koalisyon Hükümetinde Sağlık ve Sosyal Güvenlik bakanı olarak görev üstleniyordu.

  Türk-Kürt ayrımı var mı? Adam Kürt! Ama TC'nin bakanı.
  Dönelim yediği hurmalara

  PKK'nın beslendiği kaynak, Doğu Devrimci Kültür Ocakları. 1960 yıllarında kuruluyor. En büyük finansörlerinden biri de Sağlık Bakanı Yusuf Azizoğlu.
  Anlatan, Rızgari örgütünün lideri Mümtaz Kotan
 2. Acil

  Tarih tekerrür mü ediyor isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder