+ Yorum Gönder
Türk Dili ve Kullanımı ve Türkçe Dersi Forumunda Türk Dili ve Kullanımı Belirli Bir Amaca Yönelik Özgeçmiş Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Türk Dili ve Kullanımı Belirli Bir Amaca Yönelik Özgeçmiş
  Türk Dili ve Kullanımı Belirli Bir Amaca Yönelik Özgeçmiş

  Kişinin başvurduğu işle ilgili özelliklerini, deneyimini, kazandığı başarıları, uzmanlık alanını vurgulamasını, sahip olduğu diploma-yan diploma-sertifikaları, üstlendiği projeleri belirginleştirmesini sağlayan özgeçmiş yazım biçimi.

  Bu özgeçmiş yazım biçimi, kendisini ve sahip olduğu özellikleri iyi tanıyan ve tanımlayan kişiler tarafından kullanılabilir.

  Belirli bir amaca yönelik özgeçmiş örneği:

  Handan Aydın
  Samur Sokak No: 67/4
  Kurtuluş/Ankara
  Tel. 4336790

  İş Deneyimi:
  - 1995'ten bugüne Ankara Etnografya Müzesi'nde Eğitim ve Yayınlar Dairesi şefi. Okullara müzenin tanıtımı için gezilerin, bilimsel toplantı ve etkinliklerin programlanması, düzenlenmesi. Müze kataloğunun oluşturulması, yayınlanması ve yurt içi-yurt dışı tanıtım ve dağıtımının yapılması.

  1994-1995 Londra British Museum'da bir yıllık konuk araştırmacılık.

  1989-1994 Atatürk Lisesi'nde Tarih zümresi başkanlığı. Okulun tarih kulübünün kurucu ve yönetici öğretmenliği. Okul içinde çıkarılan Tarihimiz gazetesinin sorumlu öğretmenliği.

  1985-1989 Beypazarı İlköğretim Okulu'nda Sosyal Bilgiler öğretmenliği. İlçe okulları arasında bilgi yarışmaları programlayıcılığı. Üç yıl boyunca okulun halk oyunları ekibinin çalıştırıcılığı.

  Nitelikler:
  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun.
  Önasya Tarihi sertifikası.
  İyi derecede İngilizce.
  Orta derecede Almanca.
  Biraz Sümerce.
  İlgi alanları:
  Halk oyunları ve halk müziği
  Haftada bir gün Yardımsevenler Derneği'nde gönüllü çalışma.

  Referanslar:
  Haldun Soyer Sanem Atacan
  Ankara Etnoğrafya Hatay Sokak No: 67/5
  Müzesi Müdürü Kızılay/Ankara
  Ulus/Ankara
  Tel. 0 312 3107632 Tel. 0 312 4265428
 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  İş Amaçlı Özgeçmiş (CV) Biçimleri

  Başvurulan işin niteliğine, amaca, kişinin sahip olduğu niteliklere ya da işverenin isteğine bağlı olarak çeşitli özgeçmiş biçimleri kullanılabilir. Çünkü verilecek bilgiler kadar bilgilerin sunuluş biçimi de önemlidir. Bunda değişmez biçimlere saplanmak yerine, kişinin kendi tarzına, vurgulamak istediği niteliklerine, amacına göre değişen ve özgünleşen biçimler yaratılabilir. Başvurulan işyerinin verdiği bir özgeçmiş formu yoksa, asla bir başkasının özgeçmiş biçimin aynısı kullanılmamalı.

+ Yorum Gönder