+ Yorum Gönder
Türk Dili ve Kullanımı ve Türkçe Dersi Forumunda Dil Kazanımı ne demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Dil Kazanımı ne demektir
  Dil Kazanımı / Language Acquisition

  İnsan dilinin edinim sürecinin incelenmesi. Dil kazanımı, ya yetişkin veya çocukların dil edinimi ile ilgili materyallerin tasviri ya da anadili veya ikinci dil öğrenimi için kullanılabilir. Ancak, eğer materyaller özel olarak dil öğretimi, veya pedagojik bakış açısından dil öğrenimi ile ilgili olursa bunların Uygulamalı Dil bilimi (applied linguistics) içine dahil edilmesi daha doğru olur.
 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Dil Kazanımı ne demektir

  Dil edinimi insanlar algılamak ve anlamak dil, hem de kelime ve iletişim kurmak için cümleler üretmek ve kullanımı için kapasite elde hangi süreçtir. Insan dışı hayvanlara dil kullanarak iletişim olmadığı için dil edinimi, özetin özeti insan özellikleri biridir. [1] Dil edinimi genellikle kendi ana dili bebeklerin satın çalışmalar ilk dil edinimi, ifade eder. Bu ek dil edinimi (çocuklar ve yetişkinler hem de) ele ikinci dil edinimi, ayrılır.
  Başarılı bir dil kullanmak kapasitesi bir fonoloji, morfoloji, sözdizimi, semantik ve geniş bir kelime de dahil olmak üzere bir dizi araçla elde etmek için gerekir. Dil işareti olduğu gibi konuşma veya manuel olarak seslendirdi olabilir. İnsan dil kapasitesi beyinde temsil edilmektedir. İnsan dil kapasitesi sınırlı olsa da, bir Özyineleme adlı bir sözdizimsel ilkesine dayanır cümleler sonsuz sayıda, söylemek ve anlayabiliyorum. Kanıt her bireyin cümleler indeterminately gitmek için izin üç ardışık mekanizma olduğunu göstermektedir. Bu üç mekanizma: görelileşmesi, tamamlama ve koordinasyon.

+ Yorum Gönder