+ Yorum Gönder
Türk Dili ve Kullanımı ve Türkçe Dersi Forumunda Öyküleyici Anlatım Örnekleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Öyküleyici Anlatım Örnekleri
  Öyküleyici Anlatım Örnekleri

  Öyküleyici Anlatım Örnekleri ilgili bilgi  Örnek: Ateş oyunları arasında daha büyükleri hatta kazalara yol açanları vardı. Baruttan gemiler kuleler yapılarak şenlik yerine taşınır burada bunlara ateş verilir büyük patlamalarla yanıp tutuşmaları zevkle seyredilirdi. Ağzından ateş püsküren ejderhalar tekerlekler üstünde halk arasında gezdirilir görenler kaçar seyredenler gülerdi.

  Örnek:
  On altıncı katta asansörden indik. Bana odayı gösterecek çocuğun peşlinden yürüyordum. Çocuk kısa bir koridoru geçti bir odanın önünde durdu. Ben de durdum. Kapıyı açtı içeri girdik. Perdeler sıkı sıkıya kapalı. Çocuk perdeleri açıp dışarıyı göstermek istedi. Engel oldum. Lambaları yaktı. Banyonun kapısı açtı. Bir şey isteyip istemediğimi sordu. İstemediğimi söyledim. Haşişini verdim gitti.

  Örnek: Ağır adamlarla kahveye girdi Hasan. Olanları düşündü bir süre. Otursam mı oturmasam mı diye bir tereddüt geçirdi. Sonra oturdu bir köşeye isteksiz. Babadan kalma tütün tabakasını çıkardı kalınca bir sigara sardı. Öyle dalmıştı ki masasına konan çay bardağının sesi bile dikkatini çekmemişti
 2. Acil

  Öyküleyici Anlatım Örnekleri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


öyküleyici anlatım kısaca