+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Türkiye Rehberi Forumunda Marmara bölgesinin turistik yerleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Marmara bölgesinin turistik yerleri
  Marmara bölgesinin turistik yerleri

  Türkiyenin en çok turist alan şehirleri tatil yöreleri buradadır.Bunun başlıca sebebi tarihi ve turistik yerlerin oldukça fazla olması ,bu kadar güzel yer olunca tabiki yatırımcılar bunu değerlendirmişler ve konaklamanın her bütçeye uygun olması için ellerinden geleni yapmışlar yani hem pahalı oteller hemde ucuz pasniyonlar her yanı doldurmuş.
  Bozcaada :Eskiden Tenedos ismiyle anılırdı buarası onyedinci asırdan bugüne gelen camiler Venedikliler devrinde inşa edilip ileriki yıllarda defalarca restore edilen Bozcaada Kalesi ile binsekizyüzkırkiki senesinde temellendirilen Yeni Kale adanın görülecek yerleri içerisinde.
  Yalova : Atatürkün kenti olarak bilinir,yürüyen köşk,termal,çınarcık,gökçedere sık ziyaret alan tatil merkezleridir.
  Kız kulesi : Gemilere yön vermek için kurulmuş,hükümdarların daha sonra hapishaneleri haline dönüşmüş artık gemilere değil tarihe ışık tutan dünya harikarının belkide bir tanesidir.
  Gezi yerleri söylenebilecek belli başlı şunlardır : Mudanya ( Bursa izmit dolaylarında yaşayanların en çok uğradıkları tatil yerleri) Altınoluk, Edremit, Uludağ,Yalova,Akçay, Marmara adası ile Avşa adası ,Eyüp sultan,Sultanahmet,Ayasofya,Ayvalık,İstanbul,Edirn e,Çınarcık ,Kırklareli ,Tekirdağ ,Gölcük,Çanakkale ,
  Kocaeli ,kefken,Kerpe Sakarya ,Bilecik ,Gemlik,Bursa ,Balıkesir . 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Türkiyenin coğrafi bölgelerinden biri olan Marmara Bölgesinin Avrupa ve Asyayı birbirine bağlamak için köprü görevi yaptığı da bilinir. Türkiyenin en çok gelişmiş bölgesi olmasının yanı sıra en fazla göç alan bölgesidir aynı zamanda.
+ Yorum Gönder


marmara bölgesinin turistik yerleri,  marmara bölgesinin turizm yerleri,  marmara bölgesinin tarihi yerleri,  marmara bölgesi turistik yerleri,  marmara bölgesindeki turistik yerler,  marmaranın turistik yerleri