+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Türkiye Rehberi Forumunda Pozantı tekir yaylası piknik alanı, adana tekir piknik alanları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Pozantı tekir yaylası piknik alanı, adana tekir piknik alanları
  Pozantı tekir yaylası piknik alanı


  tekir yaylası piknik alanı.jpg

  Pozantı Tekir yaylası Özellikleri:
  Tekir Yaylası, Bürücek ve Eski Konacık yaylaları, Akça Tekir beldenin birer mahallesi konumundadır. Çam, ardıç ve meyve bahçeleri arasında kurulmuş olan yaylada, yayla mimarisine uygun ahşap yapıların yanında çok sayıda mimari tarzın her türlü örneklerini görmek mümkündür. Yaylanın kuzey ve güneyinde bulunan ve yaylaya 2 km. mesafede olan Osmanlı tabyaları ile Orman İşletme Müdürlüğü'nce koruma altına alınarak, üretilen Yaban Keçileri Üretme İstasyonu yayladaki diğer etkinliklerdir.

  Pozantı Tekir Yaylası Ulaşım:
  Adana-Ankara E5 karayolunun 107. km. sinde, yolun her iki yakasında çok geniş bir alana yayılmış olan yayla Pozantı ilçesine 7 km. uzaklıktadır. Şehirlerarası otobüsler ve Adana ve Tarsus'tan yaylaya yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüs yaz-kış günün her saatinde gidilebilir.

  Pozantı Tekir yaylası konaklama ve yemek yerleri:

  Yaylada kamp yapmanın dışında, 7 km. uzakta bulunan Pozantı ilçesindeki turistik tesislerde konaklanabilir 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Pozantı tekir yaylası pozantıya 7 km uzaklıktadır. Tekir yaylasına yaz kış günün her saattinde gidilebilmektedir. Tekir yaylasında meyve yetiştiriciliği yapıldığı gibi tatilde yapılabilir. Tekir yaylasında tatil yapmak isteyenler 7 km uzaklıkta olan pozantı ilçesinde konaklayabilirler.
+ Yorum Gönder


pozantı piknik alanları,  adanada piknik yapılacak yerler,  adana piknik alanları,  pozantı piknik yerleri,  pozantı mesire yerleri,  pozanti piknik yerleri