+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Türkiye Rehberi Forumunda Tekir kasabası otobüs saatleri, tekir otobüs seferleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tekir kasabası otobüs saatleri, tekir otobüs seferleri
  Tekir kasabası otobüs saatleri


  Ulaşım: Adana-Ankara E5 karayolunun 107. km. sinde, yolun her iki yakasında çok geniş bir alana yayılmış olan yayla Pozantı ilçesine 7 km. uzaklıktadır. Şehirlerarası otobüsler ve Adana ve Tarsus'tan yaylaya yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüs yaz-kış günün her saatinde gidilebilir.

  Özellikleri: Tekir Yaylası, Bürücek ve Eski Konacık yaylaları, Akça Tekir beldenin birer mahallesi konumundadır. Çam, ardıç ve meyve bahçeleri arasında kurulmuş olan yaylada, yayla mimarisine uygun ahşap yapıların yanında çok sayıda mimari tarzın her türlü örneklerini görmek mümkündür. Yaylanın kuzey ve güneyinde bulunan ve yaylaya 2 km. mesafede olan Osmanlı tabyaları ile Orman İşletme Müdürlüğü'nce koruma altına alınarak, üretilen Yaban Keçileri Üretme İstasyonu yayladaki diğer etkinliklerdir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylada kamp yapmanın dışında, 7 km. uzakta bulunan Pozantı ilçesindeki turistik tesislerde konaklanabilir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Tekir yaylası Adananın Pozantı ilçesine 7 km uzaklıktadır. Tekir yaylasına yaz kış günün her saatinde gidilebilmektedir. Yaylada ahşap yapılar yer almaktadır. Burada tatil yapmak isteyenler pozantıda konaklayabilirler.
+ Yorum Gönder


tarsus tekir otobüsleri,  tarsus tekir otobüs saatleri,  adana tekir dolmuş saatleri,  akçatekir otobüs saatleri,  adana tekir otobüs saatleri,  adana tekir otobüs fiyatları