+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Türkiye Rehberi Forumunda Yalovada ne zaman denize girilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Yalovada ne zaman denize girilir
  Yalovada ne zaman denize girilir


  Binlerce yıl öncesine uzanan tarihi doğası denizi kaplıcaları sıcak yüzlü insanları ve sayısız özelliği ile şehirlerin yüksek gürültüsünden stresinden ve kirliliğinden uzaklaşmak isteyen yerli ve yabancı birçok turiste dört mevsim boyunca ev sahipliği yapmaktadır
  Termal Turizmi ( Sağlık Turizmi ) :

  Termal Kaplıcaları :
  Özellikle gençlik aşısı yerine geçen Hayat İksiri kaplıca suları ile dört bin yıldan beri bilinen Termal ve yakın çevresi Roma ve Bizans dönemlerinden bu yana sağlık turizmine hizmet eden bir bölgedir. Termal tesislerinde sıcak su maden suyu hamamlar kaplıcalar bunları tamamlayan kür merkezleri ve bazı tıbbi malzemeler sağlık arayan misafirlerine hizmet vermektedir. Ayrıca Termal’de Türkiye’nin tek şifalı Göz suyu lunmaktadır.
  Atatürk Termal kaplıcalarına hayrandı. Buranın dünyaca ünlü bir merkez olması için hemen teşebbüse geçer. Kaplıcaları çalıştıran kişiden devralmak için Yalova’nın ileri gelenlerinden bir komisyon kurulur. Komisyon vasıtasıyla fiyat belirlenir fiyat belirlenirken eski işletmecinin mağdur olmamasına özen gösterilir kaplıcaları çalıştıran kişiye gerekli ödeme yapılır. Termalin onarım ve ihyası için yetkili biri Seyr-i Sefain Genel Müdürü Sadullah Güney atanır. Kısa sürede orman yolları açılır. Kaplıcalara yeni sıcak ve soğuk su boruları döşenir. Yeni su depoları yapılır. Termal Yalova arası yol düzenlenerek yolun iki tarafına çınar ağaçları dikilir. Sular ve suların yararlı olabileceği hastalıklar araştırılırdı.
  Atatürk sayesinde Termal Dünyanın en güzel SAĞLIK ŞİFA DOĞA VE DİNLENME köşelerinden biri haline gelmiştir. Bu merkezin her taşında ATATÜRK’ ün anısını görmek mümkündür.
  Gençlik Turizmi :

  Yalova İli kıyı orman yayla olanakları ve uygunluğu ile gençlik turizmine uygun bir yöredir. Yurtiçi ve yurtdışından gelen gençler gruplar halinde kamp yapmaktadırlar. Bilhassa Delmece Yaylası ve Sudüşen Şelalesi tercih edilen merkezlerdendir.
  Üçüncü Yaş Turizmi :
  Ülkemizde orta yaş gruplarının çoğunun tercih ettiği turizm türü Termalizm’dir. Bu bakımdan Yalova İli çok şanslı konumdadır. Özellikle kaplıca olanakları 3. yaş turizminin sürekliliğini sağlamaktadır. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Yalova marmara bölgesinin küçük şirin bir ilidir. Yalova ili yaz turizminin yapıldığı illerden bir tanesidir. Yalova ili denizi kadar hamamları ve kaplıcaları ile de ünlüdür. Yalova kaplıcaları Roma ve bizans döneminden bu yana hizmet vermektedir.
+ Yorum Gönder


yalovada denize nerede girilir