+ Yorum Gönder
Coğrafya ve Ülkeler Coğrafyası Forumunda İngiltere United Kingdom Bayrağı ve Anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  İngiltere United Kingdom Bayrağı ve Anlamı
  İngiltere /United Kingdom

  ngiltere-bayra-.gif


  Sadece England'ı temsil eden beyaz zemin üzerine kırmızı hac işareti St. George's Cross olarak adlandırılmaktadır.sömürgecilik ve denizciliğin ilk gelişme yıllarında İspanyolların büyük ataklarına karşılık İngilizler de çeşitli atılımlar yapmışlar ve batı’ya doğru ilk seyahatlerinde şimdiki Amerika kıtasının doğu kıyılarına ulaşmışlar.. bunu kral adına yapan ilk kişi de cabot isminde güzel bir abimizmis.. ve gemisinde ülke tanıtımı olarak da, gemisinde bulunan George (sonradan aziz olarak anılacaktır) isimli kraliyet görevlisinin (belki de rahip falandı bu) onun hazırladığı beyaz üzerine düz hac kullanmış ve o günden beri de england'in tanıtımı olarak da o bayrak kullanıla gelmiştir.. tarih 1490'li yıllar diyelim.. bu arada kraliyet bu bayrağı kullanırken zaman zaman haç’ın tam ortasında dav id yildizi, kraliyet taç simgesi ve ulster'in sol eli sembollerini de kullanmıştır..

  United kingdom’u(birleşik krallık, 1707 senesinde İngiltere, İskoçya ve Galler ile kurulmuş, 1801'de İrlanda da buna katılmış ama 1921'de ayrılmıştır) ifade eden lacivert/kırmızı/beyaz bayrak ise union jack olarak bilinmektedir.
  ortasındaki st.george's cross (england) dahil olmak üzere, üzerindeki her renk bölgesi o zamanlardaki 13 eyaleti temsil etmekte olduğu söylenmektedir..
  bununla birlikte United kingdom'un kurulusundaki üç önemli milletin bayrakları üst üste bindirildiğinde su andakine benzer birsey çıkmaktadır;
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İngiltere bayrağı bence çizilmesi en zor olan bayraklardan biridir. bu bayrak kırmızı , mavi ve beyaz renklerinden oluşmaktadır. bu bayrakta bulunan kırmızı haç St. George's Cross olarak adlandırılmaktadır. bunun dışın da bayrakta bulunan üç renkte union jack olarak bilinmektedir.
+ Yorum Gönder


ingiltere bayrağının anlamı,  ingiltere bayrağı anlamı,  ingiltere bayrağının özellikleri,  ingiliz bayrağının anlamı,  ingiltere bayrağı özellikleri,  ingiliz bayrağının özellikleri