+ Yorum Gönder
Coğrafya ve Ülkeler Coğrafyası Forumunda Kanada Bayrağı ve Anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Kanada Bayrağı ve Anlamı
  Kanada Bayrağı ve Anlamı

  kanadabayragi.jpg
  Anlaşıldığına göre, bizim istiklal marşımız için açılan yarışmaya benzer bir yarışma Kanada’da bayrak için açılmış.. 2600 talipli başvurmuş.. sene 1965'ler civarı..
  bundan önce, İngiliz milletler topluluğunun ağırlıklı hissedildiği, sol üst kösede union jack olan kırmızı zeminli bir bayrak kullanılmış..
  1534-1763 yıllarında ise Fransız etkisinin altına girmesiyle birlikte gök mavisi üzerine beyaz hac kullanılmış.. bu bayrak su anda Quebec bölgesinin bayrağı olarak kullanılmaya devam ediliyor.. hatırlatmak gerekirse Quebec hala Fransızca konuşmakta hatta Kanada’dan bağımsızlık için uğraşmaktadır..
  1965'de ise, Kanada’da çok görüldüğünden olsa gerek, akcaagac yaprağı kullanılmış, şu anda gördüğümüz yaprak.. kırmızı beyaz’ın gelme nedeni olarak da, İngiliz milletler topluluğunun etkisi altında kaldığı yıllarda, kraliyet askeri akademisinin sancağı bu renkte imiş.. Ardından askeri motiflerde kırmızı beyaz oldukça kullanılmış, üzerine de bir yaprak kondurunca al sana kanada bayrağı..
  bu konuda bir çok site ve ülke tarihi bilgisi okuyunca görüyoruz ki hemen hemen her ülkenin bir national flag day adında bayrakları için kutladıkları bayrak günleri var.. bizde böyle bir olay hiç olmamış.. ilginç.. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kanada Bayrağı dikey olarak üç şeritten oluşmaktadır. ve bunlar kırmızı beyaz kırmızı renklidirler. bunun dışın da orta da bulunan beyaz şeritte bir yaprak bulunmaktadır . bu bayrak renk ve simgelerin anlamları çok karışıktır en azından çok karışık bir tarihleri vardır.
+ Yorum Gönder


kanada bayrağının anlamı,  kanada bayrağı anlamı,  kanada bayragi,  kanada bayrağı,  kanada bayrağındaki yaprak,  kanadanın bayrağında neden yaprak var