+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Uzay Bilimleri Forumunda Astronomi ve uzay bilimleri ne iş yapar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Astronomi ve uzay bilimleri ne iş yapar
  Astronomi ve uzay bilimleri ne iş yapar

  Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Mesleği İş İmkanları, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Taban Puanları 2011 - 2012, Astronomi ve Uzay Bilimleri Çalışma Alanları ve Koşulları Şartları, Astronomi ve Uzay Bilimleri Kazanç Durumu, Astronomi ve Uzay Bilimleri Mesleği Çalışma Koşulları – Şartları, Astronomi ve Uzay Bilimleri Mesleği İş Alanları, Astronomi ve Uzay Bilimleri Mesleği Maaşları, Astronomi ve Uzay Bilimleri Mesleği Özellikleri ve Zorlukları, Astronomi ve Uzay Bilimleri Mesleğinin Geleceği, Astronomi ve Uzay Bilimleri Meslek Rehberi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Mezunları Ne İş Yapar, Astronomi ve Uzay Bilimleri Tercih Edilir mi

  Astronomi ve uzay.jpg
  Üniversiteye hazırlanan adaylar için, Astronomi ve Uzay Bilimleri hakkında çeşitli kaynaklardan en yeni bilgileri derledik. Astronomi ve Uzay Bilimleri mesleğine karar vermeden önce bu bilgileri göz önünde bulundurmanın yararlı olacağını düşünüyoruz(e-okul)

  Astronomi ve Uzay Bilimleri

  Genel Tanım:

  Uzaydaki gökcisimlerinin nitelik ve nicelik bakımından özelliklerini, konumlarını, hareketlerini araştırıp incelemeler yapabilecek ve ileri teknolojinin bu çalışmalarda kullanımını gerçekleştirebilecek nitelikteki teknik insan gücünü yetiştirmeyi amaçlayan bir programdır. Astronomi, astronometri ve astrofizik olmak üzere iki anabilim dalına ayrılır. Astronometri, evrendeki gök cisimlerinin hareketlerini, genel özelliklerini ve konumlarını incelerken, astrofizik ise gökcisimlerini fiziksel özellikleri bakımından inceler.

  Faaliyet Alanları:

  Astronomlar kısıtlı sayıdaki rasathanelerde çalışabilecekleri gibi çeşitli kurumlarda bilgisayar programcısı olarak, bilgisayar programlarının yazılımı ile ilgili görevleri yürütebilmekte, Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı gözlemevlerinde çalışabilmektedirler.

  İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

  Ülkemizde uzay teknolojisi henüz gelişmemiş olduğundan bu bölüm mezunlarının çok cazip iş bulma

  olanakları yoktur.

  Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

  Bu mesleğin iş olanakları ülkemizde uzay teknolojisinin gelişmesi ile birlikte paralellik gösterecektir.

  Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

  Fen bilimleri özellikle astronomiyle ilgili ve bu alanda başarılı olması

  Dikkatli, sabırlı olması

  Araştırma, planlama ve uygulama yeteneğine sahip olması

  Teknolojiye karşı ilgili olması

  Hızlı sayısal düşünme gücü ve zihinsel yetenek sahibi olması gerekir.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  astronomi ve uzay bilimleri uzayın derinliklerini ve diğer galaksileri araştırır. astronomi ve uzay bilimleri dünyaya benzeyen ve yaşam olabilecek veya yaşanabilecek gezegenleri aramaktadırlar. şu anda dünyaya benzeyen bir sürü gezegen bulundu bile.
+ Yorum Gönder