+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Uzay Bilimleri Forumunda Burçlar ve Burç İşaretleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Burçlar ve Burç İşaretleri
  Burçlar ve Burç İşaretleri

  Burçlar ve Burç İşaretleri Hakkında

  Burçlar ve Burç İşaretleri İle İlgili Bilgi
  Burçlar ve Burç İşaretleri Nelerdir

  Burçlar: Zodyak’taki on iki burç veya takımyıldız.

  Burçlar: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık: burçlar, 2 000 yıl önce, yan yana oldukları takımyıldızlara göre adlandırılmışlardır. Takımyıldızlarla burçların tekrar rastlaşması için, 25 790 yıl geçmesi gerekir.

  Gökyüzünde, Güneş’in görünüşteki hareketinin yer aldığı bölgeye Zodyak denir. Zodyak, astronomlar tarafından, aşağı yukarı 30. boylama denk düşen on iki burca (takımyıldız) ayrılmıştır. Güneş’in bu burçlardan geçişi, yılı on iki aya böler. Her burcun ayrı bir adı vardır.  Burç İşaretleri.gif.


  Burçlar üçerli takımlara ayrılır ve her takım yılın bir mevsimini belirler. Sözgelimi yaz, Güneş’in Yengeç Burcu’na, ilkbahar ise Koç Burcu’na girmesiyle başlar.

  Daha önce, Mezopotamya’da bilinen burç işaretleri, gökcisimlerinin insanın yazgısı üzerindeki etkisini inceleyen bir bilgi dalının, yani astrolojinin (yıldız falı) temelidir. İnsanoğlu, Ay’ın, gezegenlerin değişik yönleriyle, yıldızların hareketiyle, Güneş ve Ay tutulmalarıyla v.b. etkilenmiş, olayları hesaplamak veya önceden tahmin etmek için kullanabileceği birtakım ön belirtileri bütün bu devinimlerde görmek istemiştir. Böylece bireylerin doğduğu anda gökcisimlerinin konumuna dayandırılan ve onların geleceğini haber verme iddiasında olan yıldız falları hazırlanmıştır.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  bir çok insan burçlara inanır. bir çok insan evleneci kişiye kadar burçlara göre seçer. bazı burçlar çok iyi anlaşırken bazı burçlar kötü anlaşır. burç yorumcuları her gün gazetelere burç yorumlarını yazarlar. bu burç yorumları tamamiyle saçmalıktır. her burcun kendine ait bir sembolü vardır.
+ Yorum Gönder


burç işaretleri,  burçların işaretleri,  burc isaretleri,  burclar,  burclarin isaretleri,  burclar ve isaretleri