+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Saç boyama Saç nasıl boyanır dip boya nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Saç boyama Saç nasıl boyanır dip boya nasıl yapılır
  Saç boyama Saç nasıl boyanır dip boya nasıl yapılır kısaca

  Arkadaşlar sizce saç boyama ve dip boya nedir hemen bana kısaca açıklar mısınız?

  Saç boyama işlemi: Saç nasıl boyanır ve dip boya nasıl yapılır? İşte saç boyama püf noktaları.. İstenen verimin alınabilmesi için saç boyama işlemi ıslak saça uygulanmaz, bu yüzden saçlar ıslaksa boyadan önce mutlaka kurutulmalıdır. Ayrıca şaşırtıcı gelebilir ama boyanacak saçın temiz olmaması gerekir. Bunun sebebi saçlar henüz yeni yıkanmışsa kafa derimizin gözenekleri açık olacak ve saç boyama işlemi cildimizi tahriş edecektir.

  aç boyasının daha canlı ve parlak görünmesini sağlayan boya öncesi bakım ürünlerinden kullanmanızı da tavsiye ederiz.

  Saç nasıl boyanır? Dip boya nasıl yapılır?

  Dip boyası adı üstünde saçların diplerine özel boya fırçası ile sürülür ve fazla taşırmamaya özen gösterilir. Eğer kişinin saçı tek renkli ise saçın yıkanmasına 5-10 dakika kala, dip boyası uçlara doğru özel tarakla çekilir. Ancak saç röfleli ise dip boya dipte bırakılır ve uçlara doğru çekilmez, işlem bittiğinde de saç direkt olarak yıkanır.

  Dip boyasını evde yapmak biraz zor olduğu için mümkün olduğunca kuaföre gitmekte yarar vardır. Ancak ille de saç boyama işlemini evde yapmak istiyorsanız tüp boyalarını kullanabilirsiniz.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Saçınızı boyatmak istiyorsanız ve bunu yapmayı bilmiyorsanız bilen birinden yardım almanız daha iyi olacaktır. Fakat siz yapmak istiyorsanız saçınızı tarakla yapmanız en diplerine de ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
+ Yorum Gönder


dip boya püf