+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Katı Açlık Diyeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Katı Açlık Diyeti
  Katı Açlık Diyeti nedir

  Arkadaşlar hemen bana katı açlık diyeti ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  Vücut ağırlığının aşırı kilolara ulaştığı durumlarda, son çare olarak 3 ayı aşmamak koşuluyla katı açlık diyetleri uygulanır. Bu süre içinde aşırı beslenme alışkanlığından vazgeçileceği ve iştahın azalacağı ileri sürülmektedir. Bu diyeti yapan kişinin çok yakın gözlem altında tutulması yada hastanede olması gerekmektedir. Diyetin ilk haftalarından itibaren aşırı halsizlik hastaları bitkinliğe ve bıkkınlığa sevk eder. Tüm önlemler ve katı açlıkla geçirilen günlere karşı, bu rejimin de başarı süresi uzun vadeli değildir.

  Katojenik Diyet

  Gıdaların kalorisini dikkate almadan, karbonhidrat kısıtlaması öngören diyet şeklidir. Böylece metabolizma için yalnızca yağların kullanılacağı ve yeterli keton cisimlerinin oluşmasıyla birlikte fazla kalorilerin idrarla atılacağı ileri sürülmektedir. Aslında idrarla çıkarılan ketonların günlük kalori değeri, 100-150 kcal.’yi aşmaz ve beklenen zayıflama bir türlü gerçekleşemez. Diyetin ilk günlerinde hızlı giden birkaç kiloluk zayıflamanın nedeni ise sodyum ve su kaybı, yani dehidratasyondur. Bu diyetin bir başka sakıncası ise önemli ölçüde protein kaybına yol açmasıdır.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Bence hiç bir diyet sağlıklı değildir. Doktor takibinde yapılsa bile illa bir rahatsızlık meydana geliyor. Hiç bir şey sağlığınızdan daha önemli değildir. Bunun için diyet falanla uğraşmayın kendinizle barışık olun.
+ Yorum Gönder


katı diyet,  açlık diyeti,  katı diyetler,  kati diyetler