+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Ter Kokusu Önleme , Ter Kokusunu nasıl önleyebilirim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ter Kokusu Önleme , Ter Kokusunu nasıl önleyebilirim
  Ter Kokusunu nasıl önleyebilirim

  Arkadaşlar sizce ben ter kokusunu nasıl önleyebilirim hemen kısa bir bilgi verir misiniz?

  Koltuk altlarında bulunan tüyler; kötü ter kokusuna zemin hazırlar. Terin kötü kokması için bu bölgedeki tüyleri uzatmadan alın. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon, ağda, jilet ya da tüy dökücü krem tercih edebilirsiniz. Ofiste ya da evin dışında ter kokusunu önlemek ve terlediğinizi hissettiğiniz anda önlem almak için yanınızda mutlaka küçük boy deodorant ve ıslak mendil bulundurun. Eğer hazırlıksız yakalanırsanız; en yakındaki tuvalete gidip koltuk altlarınızı sabunlu suyla yıkayıp iyice kurulayın.

  Baharatlı, yağlı yiyecekler ter kokusunu doğrudan etkiler. Özellikle yaz mevsiminde bu tür yiyecekler tüketmekten kaçının. Pastırma yediğinizde günlerce kurtulamadığınız ter kokusunu hatırlayın: anlatabiliyoruz değil mi? Gün içinde farkında olmasanız bile ter, kıyafetlerinize siner. Akşam kıyafetlerinizi kokladığınızda belki burnunuza herhangi rahatsızlık verici bir koku gelmeyebilir fakat aynı kıyafeti ertesi gün giydiğinizde terlemeye başladığınız az kötü koku etrafa yayılmaya başlayacaktır. Bu nedenle kıyafetlerinizi günlük olarak değiştirmelisiniz.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Ter kokusunu önlemek için koltuk altınızı almanız daha iyidir. Fakat bunu yapamıyorsanız duş aldıktan sonra deodorant kullanılması lazım.Bu ter kokusunu hafifletir.
+ Yorum Gönder