+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Bacak Çatlakları İçin Doğal Çözümler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bacak Çatlakları İçin Doğal Çözümler
  Bacak Çatlakları bitkiler

  Arkadaşlar bacak çatlakları için bana bir kaç tane bitkiler yollar mısınız?

  Yukarıda saydığımız cerrahi ve kozmetik müdahaleler dışında evinizde uygulayabileceğiniz doğal ve bitkisel reçeteler ile bacak çatlakları için görünüm azaltıcı ve önleyici tedbirler alabilirsiniz.

  Kakao Yağı: Cilt için güçlü bir antioksidan olan kakao yağı aynı zamanda çok iyi bir nemlendirici vazifesi görmektedir. Kakao yağı kolajen üretimini artırarak bacak çatlaklarının zaman içerisinde azalmasını sağlayacaktır.

  Jojoba Yağı: Cildin esnekliğini artıran bir diğer doğal üründe jojoba yağıdır. Düzenli olarak bacak bölgesinde çatlakların bulunduğu alanlara masaj yaparak cildinize esneklik özelliğini geri kazandırabilirsiniz. Jojoba yağı var olan çatlakları azaltmaya yaramamakla birlikte cildinizi nemlendirerek yeni çatlakların oluşumunu engelleyecektir.

  Aloe Vera Jeli: Bacak çatlakları için en etkili bitkisel ürünlerden olan saf aloe vera jeli düzenli olarak uygulandığında çatlak görünümünü oldukça azaltacak ve cildinize yumuşaklık verecektir.

  Yukarıda listelediğimiz cerrahi ve doğal çatlak tedavileri haricinde kozmetik markalarının çatlak giderici ve çatlak önleyici kremlerini kullanabilirsiniz. Çatlak önleyici ve giderici kremler genellikle E vitamini, hidroksiasid, glikolik asit ve gliserin ihtiva ederler.

  Bu içerikler kolajen üretimini tetiklemekte ve cildinizin kendini yenilemek için ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri vererek çatlakların görünümünün azalmasını ve yeni çatlakların engellenmesini sağlamaktadır.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  bacak çatlakları için doktorlar dışında kendi evinizde doğal olarak yapabileceğiniz şeylerde var doğadan elde edilen şifalı bitkiler havanın güzelliği ve doğada yapacağınız egzersizlerde bacak çatlaklarına iyi gelmektedir.
+ Yorum Gönder