+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Ne Yaparsam Ayaklarımda Mantar Olmaz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ne Yaparsam Ayaklarımda Mantar Olmaz
  Mantar nasıl geçer?

  Arkadaşlar sizce mantar nasıl geçer hemen bana bir kaç bilgi verir misiniz?

  Pamuklu, yün veya bunlar gibi emici maddelerden yapılmış çoraplar giyilmelidir.
  Ayakkabılar ayağa tam olmalı ve böylece ayağa ya da tırnaklara travma azaltılmalıdır. Dar burunlu, yüksek topuklu, eski, yıpranmış ayakkabılar, çorapsız giyilen ayakkabılar veya başkasının ayakkabısı giyilmemelidir
  Eski yıpranmış ayakkabılar, çorapsız giyilen ayakkabılar veya başkasının ayakkabısı.
  Yüksek yoğunlukta mantar sporları içerebilecek yüzeylerde yalın ayak yürümekten kaçının : halı döşeli zeminler, banyo yerleri, duşlar, jimnastik salonları, soyunma odaları, yüzme salonları, hamamlar gibi.
  Tırnaklar kısa ve düz kesilmelidir. Kenarlarını yuvarlak kesmeyin.
  Vücudun diğer kısımlarında olan tinea pedis ve yüzeysel mantar infeksiyonlarına bakın ve tedavi ettirin. Normal ve anormal tırnakları kesmek için farklı tırnak makasları kullanın.
  Aile üyeleri veya yakın arkadaşlar, temas eden kişiler tinea pedis ve tırnak mantarı için tedavi edilmelidir.
  Kaşıntı, kızarıklık, sulanma, su dolu kabarcıklar, normal görünen tırnağın renginde değişme gibi durumlarda tinea pedis veya tırnak mantarından şüphelenin.
 2. Fatma
  Administrator

  Mantar hastalığı için bir takım etkili ilaçlar mevcuttur. Ama sadece ilaç kullanarak mantar geçmez. Dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan bazıları; ayaklarınızı yıkadıktan sonra kurutmak. Ve düzenli bir şekilde ayak bakımı yapmaktır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Mantarlar insanların ayaklarına olan bakımlarının yapılmaması sonucu oluşmaktadır. bu mantarlar insanların ayaklarında ağrılara neden olur. insanların yak mantarlarını önlemeleri için yapacakları bazı şeyler vardır. bunlar; kişinin yünlü çorap giymesi, kişinin ayaklarına giydiği ayakkabıların tam olması gerekir
+ Yorum Gönder