+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Sağlıklı Ayak Önerileri Doğru ayak bakımı nasıl olmalı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Sağlıklı Ayak Önerileri Doğru ayak bakımı nasıl olmalı?
  Sağlıklı Ayak Önerileri Doğru ayak bakımı nasıl olmalı kısa

  Sağlıklı ayak önerileri doğru ayak bakımı nasıl olmalı bana hemen kısaca açıklar mısınız?

  Sağlıklı ayaklara sahip olmak için öncelikle tırnakların düzenli olarak (tercihen küt) kesilip törpülenmesi gerekir. Törpüleme yapılırken tek yöne doğru yapılması tırnakların çatlamasına mani olacaktır. Tırnakların altı fazla sert olmayan bir tırnak çubuğuyla temizlenmelidir. İyi bir cilt kremi de ayakların nemlenmesini sağlayarak onların canlılığını koruyacaktır. Haftada 1-2 kez kendinize 10 dakikalık ayak banyosu lüksünü tanıyın. Bu seanslar ayaklarınıza olduğu kadar moralinize de iyi gelecektir. Sportif faaliyetlerin çoğu ayaklara yük bindireceğinden nasır ve yaralara yol açabilir. Bunları önlemek için tabanlarınızda anti-perspirant kullanmanız ve ayak bakımınızı aksatmamanız önerilir. saglikkutuphanesi
  Son olarak: zaman buldukça ayak bileklerinizle iki yana doğru dairesel hareketlerle egzersizler yapın. Gündelik yorgunluklardan ayaklarınızı arındırmanıza faydası olacaktır.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Kışın soğukla, yazın da sıcakla her an temas halinde olan eller ve tırnaklar, yaşınızı, yüzünüzden daha çabuk ele veriyor. Ayakkabı ayak bakımında oldukça önemli bir noktadır. Ancak elbette ki özellikle kapalı ayakkabılar giymeniz gereken kış aylarında terlemeyi önlemeye dikkat etmelisiniz.
+ Yorum Gönder