+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kışın Ayak Bakımı İçin Ev Önerileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Kışın Ayak Bakımı İçin Ev Önerileri
  Ayak bakımı nasıl omalı?

  Arkadaşlar sizce ayak bakımlarımız nasıl olmalı hemen açıklar mısınız?

  Kış mevsimi boyunca kapalı kalan ayakların ekstra bir bakıma ihtiyaç duyduğunu vurgulayan uzmanlar, bu sebeple, özellikle kış aylarında ayaklara rahatlatıcı bir masaj uygulamanın, ayak sağlığı açısından çok gerekli olduğunu kaydediyor. Uzmanlar, yapılacak masajla, ayak tabanındaki sinir noktalarının uyarılarak rahatlanabileceğini belirtiyor. Uzmanlar, evde yapılacak ayak masajı için şunları öneriyor:

  "Önce, ayak tabanını sıcaklık hissedinceye kadar vücut fırçasıyla fırçalayın. Sonra bir vücut kremiyle ya da özellikle ayak için üretilmiş olan ayak kremleriyle topuktan ayağın ortasına ve ayak bileğine kadar masaj yapın. Ayrıca her parmağa küçük dairesel hareketlerle masaj uygulayın. Böylece ayaklarınız zindeliğine kavuşacaktır. Güzel görünmesi için haftada bir ayaklarınıza pedikür yapmalı, ayak tırnaklarınıza şekil vererek bakımlı olmalarını sağlamalısınız. Ayrıca, banyodan sonra topuklarınızı ponza taşıyla ovmayı ihmal etmemelisiniz. Bu sayede ayaklarınızı ölü hücrelerden arındırarak, ferahlatıp hava almasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra krem kullanarak ayaklarınızı yumuşatın. Ayaklarınızın terlemesine karşı ter önleyici krem ve pudralardan kullanırsanız, hoş kokulu ayaklara sahip olabilirsiniz".
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Ayak bakımı kişisel hijyenin en önemli parçalarından biridir. Ayak kokusuna engel olmak için öncelikle kişisel temizliğe özen göstermek gerekir. Yumuşacık ayaklar için gece yatmadan önce yoğun bir nemlendirici sürüp çorap giyin, sabah yumuşacık ayaklarla uyanın.
+ Yorum Gönder