+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Hangi böcek ısırması alerji yapar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Hangi böcek ısırması alerji yapar
  Hangi böcek ısırması alerji yapar kısa

  Arkadaşlar sizce hangi böcek bizleri ısırırsa alerji yapa kısaca açıklar mısınız?

  Böcek ısırması alerjisinin belirtileri genellikle, ısırmanın meydana gelmesinden itibaren birkaç dakika sonra ortaya çıkar. Böcek zehirine karşı hafif duyarlı olan kişilerde, ürtiker meydana gelebilir ve sokma yerinde duyulan ağrı ve şiddetli kaşınmaya ek olarak, gözler de kaşınabilir. Olağanüstü duyarlı kişiler şiddetli ürtiker ve anfilaksi gibi daha şiddetli belirtiler gösterebilirler; burada boğazın kasılması, nefes almada zorluğa yol açar; www.alasayvan.net karın ve uterus krampları, bulantı, kusma, baş dönmesi, tansiyonun şiddetle düşmesi, tutarsız davranışlar ve şiddetli anksiyete görüür. Bu kişiler bilinç kaybına da uğrayabilirler.
  Hangi böcek.jpg

  Böcek sokmalarına karşı şiddetli reaksiyonlar 10 ila 20 dakika içinde oluşabilir veya birkaç saat hatta birkaç gün hiç görülmeyebilir. Genelde reaksiyon ne kadar kısa zamanda başlarsa o kadar şiddetli olacaktır. Eğer bir şahıs şiddetli bir reaksiyonun belirtilerinden herhangi birini gösterirse, kendisine derhal adrenalin (epinefrin) tedavisi uygulanmalıdır.
  Reaksiyon geciktiği zaman sıklıkla serum hastalığı şeklini alır. Belirtiler ateş, mafsal ağrıları, ürtiker ve lenf bezlerinin şişmesidir. Aynı kişi www.alasayvan.net aynı böcek sokmasından dolayı hem ani bir tepki hem de gecikmiş tepki gösterir.
  Gerçek sebebin (tam sebebin) teşhis edilmesi derhal mümkün olmayabilir fakat bir noktada doktorunuz böceğin sizi nerede soktuğu; böceğin neye benzediği; nasıl hareket ettiği; böcek sokmasının (iğnenin) www.alasayvan.net neye benzediği; ve olayın günün hangi saatinde ve nerede olduğu ile ilgili sorular soracaktır. Teşhisi doğrulamak için doktorunuz olaydan birkaç hafta sonra cilt testleri uygulayabilir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Böcek ısı*rıkları ve sokmaları farklıdır. Böcek sokmasından sonra ortaya çıkan etki değişiklik gösterir. Çoğu zaman böcek ısırığı veya Arı sokması çok önemli değildir ve evde tedavi edilebilir. Böcek sokmalarında Ağızdan alınan bazı ilaçlar da şikayetleri giderebilir. Ancak bu ilaçları bir doktorun vermesi gerekir.
+ Yorum Gönder


böcek sokması