+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Omuz güçlendirme hareketleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Omuz güçlendirme hareketleri
  Omuz güçlendirme hareketleri nelerdir?

  Arkadaşlar hemen bana omuz güçlendirme hareketleri hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  Omuz egzersizleri Gymstick ile omuz egzersizi
  Sırt dik, bacaklar omuz hizasında açık, dirsekler yere paralel, avuç içleri öne bakacak şekilde gymstick’i başınızın arkasında tutun (A). Nefes vererek gymstick’i yukarı doğru itin (B). Tekrar başlangıç pozisyonuna gelerek, gymstick’i kaldırıp indirerek, egzersizi 15′er tekrardan oluşan 2 set halinde yapın.

  Omuz egzersizleri Dambılla omuz güçlendirme
  Başlangıç pozisyonunda ayaklar omuz genişliğinde açık, kollar 90 derecelik açıda dirseklerden kırılı ve dirsekler yere paralel olmalı. (A) Karın kasları ve bacaklar sıkı, avuç içleri karşıya bakacak pozisyonda nefes vererek dambılları yukarı doğru kaldırın ve baş hizasında birleştirecekmiş gibi hareket ettirin (B). Egzersizi 15′er tekrardan oluşan 2 set halinde yapın.

  donuk-omuz-egzersizleri.jpg

  Belinde hassasiyet olan kişiler bu egzersizi küçük ve hafif ağırlıklarla, sandalyeye oturup, bellerini sabitleyerek yapabilirler.
  Omuz egzersizleri Dambılla yanlara ve öne eğilme
  Yine hareketi en doğru ve verimli yapabileceğiniz pozisyonda, yani ayaklar omuz genişliğinde açık, kollar vücudun yanında düz ve rahat olacak bir şekilde durun. Nefes verirken kollarınızı dirseklerden çok hafif bükerek yanlardan yukarı doğru kaldırın. Hareketi yaparken avuç içleri yere bakmalı, eller ise omuz hizasına gelene kadar kaldırılmalı.

  Tekrar başlangıç pozisyonuna gelin. Elleriniz bu kez bacaklarınızın ön tarafında. Ellerinizi yine omuz hizasına gelene kadar yukarı doğru kaldırın. Belinde hassasiyet olan kişiler bu egzersizi yine oturur pozisyonda yapabilirler. Egzersizi 15′er tekrardan oluşan 2 set halinde yapın.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Boyun ve omuz ağrıları günlük yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır. Günün her saati boyun ağrılarını hafifletmek için yapabileceğiniz şeyler vardır. Örneğin baskılardan, ani harektlerden ve sürekli aynı pozisyonda kalmayalım.
+ Yorum Gönder


omuz egzersizleri,  omuz güçlendirme,  omuz güçlendirme egzersizleri