+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Boks hareketleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Boks hareketleri
  Boks hareketleri nelerdir

  Arkadaşlar hemen bana bir kaç tane boks hareketleri gösterir misiniz?

  1- Ayaklar bitişik olmak üzere eller kalçada tutulur. Ayak burunları üzerinde topukları yerden keserek ve topukları üzerinde kalkarak tabanları yerden kesmek suretile yapılan bir idmandır.

  2- Ayaklar bitişik eller kalçada tutulur. Ayaklar birbirine paralel ve araları dört parmak açıktır. Dizleri birbirine yandan değdirmek için ayaklar içe doğru kıvrılır. Dizler birbirinden açılarak ayak dışları üzerinde bükülerek yine ayak bilekleri çalıştırılmış olur.

  3- Ayaklar bitişik, eller kalçada tutulur. Ayaklar bitişik topuklar üzerinde yükselerek ayak taban ve burunları üzerinde bir daire çizmek. Geriye gelince topuklar yere değdirilir. Bu hareket birkaç defa sağdan sola ve soldan sağa olmak üzere tekrarlanır.

  4- Ayaklar bitişik, eller kalçada tutulur. Sağ ayak dizden geriye kıvrılır. Ayak kemiği ile kaval kemiği de yere paralel olacak şekilde bilekten geriye doğru kıvrılır. Bu hareket her iki ayakta tekrarlanır.


  boks.jpg
  5- Eller kalçada, ayaklar bitişik, ayak burunlarızerinde yükselinir. Geri geri gidilerek hız alınır. Sağ diz karına doğru çekilerek ileri doğru fırlatılır. Aynı hareket sol ayak ile de yapılır.

  6- Ayaklar bitişik, kollar yana açılmış olarak, sağ ayağı kalçadan yana doğru fırlatarak sağ avuç içine değdirmeye gayret edilmelidir.

  7- Ayaklar bitişik, kollar ileride tutulmuştur. Avuç içleri yere bakacaktır. Ayak burunlarında hız alı
  narak ayak, kalçadan ileri atılır. Sağ ayak burnu sağ avuç içine değdirilir. Bu hareket her iki ayaklada tekrar edilir.
 2. Fatma
  Administrator

  Boks, iki kişinin boks hakemi gözetiminde karşılıklı yumruklaşarak; her kafaya vurduklarında tek puan topladıkları spor müsabakasıdır. Pençingbol, bir platform, armut biçimi meşin bir top ve bu topu platforma tespit eden ve topun her tarafa hareketini temin eden bir bağlantıdan ibarettir.
+ Yorum Gönder