+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kalp hastalıkları ve nedenleri hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Kalp hastalıkları ve nedenleri hakkında bilgi
  Kalp hastalıkları ve nedenleri ile ilgili yazı

  Arkadaşlar hemen bana kalp hastalıkları ve nedenleri hakkında geniş bir bilgi verir misiniz?

  Kalp hastalıkları ve nedenleri hakkında bilgi.gif

  Akciğerlerin üzerinde ve göğüs kafesinin içinde bulunan, yaşamımız için en önemli uzuvlarımızdan olan kalp, ne yazık ki bir takım sebeplerden olumsuz etkilenmekte ve buna bağlı olarak ya işlevini yitirmekte ya da işlevini gerçekleştirmekte bir hayli zorlanmaktadır. Kalbin düzgün çalışmaması ise insan vücudunda önemli sorunlara yol açmakta ve hayati risk taşımaktadır. Sizlere bu makalemizde kalp hastalıkları ve kalp hastalıklarının nedenlerinden bahsetmek istiyoruz. Buyurun makalemizi sonuna kadar okuyun ve kalp hastalıklarının sebepleri nelerdir öğrenin.  Kalp hastalıkları sayılamayacak kadar çok olduğundan sizlere bu makalemizde en sık karşılaşılan kalp hastalıklarının nedenlerinden bahsetmek istedik. Kalp krizi, damar sertliği, kapaklarındaki hastalıklar, kalbin yapısından kaynaklanan anormallikler, kalbe kan akışını sağlayan damarlardaki rahatsızlıklar, kalpteki ritim bozuklukları, kalp yetmezliği ve göğüs anjini hastalıkları ve bu hastalıkların neden kaynaklandığın öğrenmek için okumaya devam etmelisiniz.

  Damar sertliği: Bu rahatsızlık yağların artması sonucu damar yapısının bozulmasından kaynaklanan, kalp hastalıkları arasında en sık karşılaşılan ve en tehlikeli olanlarındandır. Protein ve kolesterolden dolayı biriken yağların aşırı dereceye ulaşması kalp damarlarını tıkayıp daraltmaktadır.

  Kalp krizi: Kan ve yağ birikmesinden kaynaklanan bu sorun ise koroner damarların tıkanması ve yeterli kan akışının sağlanamaması sonucunda kalp kaslarının oksijensiz kalmasından husule gelmektedir.

  Kalp yetmezliği: Kalbin en mühim görevlerinden olan kan pompalama işlemini yerine getirmemesi sonucu kalp basıncının artması, virüs enfeksiyonlarının kalp kasında zayıflamaya yol açması neticesinde husule gelmektedir.

  Göğüs anjini: Damarlarda husule gelen tıkanmalardan dolayı kalbin kan ihtiyacının karşılanmamasından oluşur.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Kalp Hastalıkları hakkında bilgiler

  Düzensiz bir hayat, yorgunluk, sinir bozuluğu, şiddetli romatizma veya doğuştan meydana gelen kalp hastalıklarında; daha geniş bir ifadeyle bütün kalp hastalıklarında aşağıdaki maddelere dikkat etmek gerekir.

  - Sinirlenmeyin.
  - Sigarayı bırakın.
  - Şişmanlamamaya ve kilonuzu muhafaza etmeye çalışın.
  - Fazla yorucu işler yapmayın.
  - Uyku ve dinlenmenizi ihmal etmeyin.
  - Koşmayın, acele etmeyin.
  - Her gün bir öncekinden daha iyi olduğunuza inanın.
  - Kabız olmamaya dikkat edin.
  - Çürük dişleriniz varsa, tedavi ettirin.
  - Fazla miktarda yağlı sığır veya koyun eti, sütlü şeyler yemeyin. Konserve, pastırma, salam, peynir, turşu, balık ve çikolata gibi şeyleri mümkün olduğunca azaltın.
  - Yemeklere tuz koymayın. Yemeklerinizi mısırözü, ayçiçeği veya haşhaşyağı ile hazırlayın
  - Bol bol taze sebze ve meyve yiyin.
  - Bol bol yoğurt yiyin.


  Tedavi için gerekli malzeme : Bal, su.
  Hazırlanışı : 1 su bardağı suya 3 kahve kaşığı süzme bal konur. Iyice karıştırıldıktan sonra içilir. Aynı işlem her yemekten sonra tekrarlanır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanlarda bulunan bazı kalp hastalıkları doğuştan gelse de bazı hastalıklar insanların bilinçsizliklerinden dolayı meydana gelir. örneğin bazı bebekler doğduklarında ya kalpleri deliktir yada kalpleri çok küçüktür. bazı insanlarda sağlam bir kalple doğarlar ancak yedikleri ve içtikleri ile kalp damarlarına zara verirler buda çeşitli kalp rahatsızlıklarına neden olmaktadır.
+ Yorum Gönder