+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kalp çarpıntısı nasıl geçer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Kalp çarpıntısı nasıl geçer
  Kalp çarpıntısı nasıl geçer ile ilgili yazı

  Arkadaşlar sizce kalp çarpıntısı nasıl geçer bana kısaca açıklar mısınız?

  Kalp çarpıntısı nasıl geçer hakkında bilgi1.png

  Kalbin normalden farklı olarak hızlı ve sert vuruşlar halinde çalışması endişe verici bir durum olmakta ve bu sorun kalp çarpıntısı olarak ifade edilmektedir. Peki kalp çarpıntısı nasıl tedavi edilir, kalp çarpıntısını geçirmek için ne yapmamız gerekir, kalbimiz yeniden normal atışına nasıl ve ne zaman döner öğrenmek ister misiniz? O halde kalp çarpıntısı tedavisi hakkında bilgi veren bu makalemizi sonuna kadar okumalısınız.

  Hiçbir canlı sağlıklı olan kalbinin atışını hissetmez. Ancak bir takım sebeplerden ötürü kalp atışlarındaki bozukluk ciddi anlamda hissedildiğinden kalbimizde bir sorun olduğunu düşünmeliyiz. Bu gibi durumlarda hekime başvurmalı ve sorunun neden kaynaklandığını öğrenmeliyiz.

  Kalp çarpıntısına neden olan sorunun teşhis edilmesi ile tedavi edilmesi gerekir. Bunun için uzman hekim kalp çarpıntısının altında yatan sebebi ortadan kaldıracak tedaviyi önerir ve hastalarda bu tedavinin yanı sıra doğal tedavi yöntemleri ile kalp çarpıntısını kontrol altına alma konusunda bilgilendirilir.

  Kalp çarpıntısı fiziksel aktivitenin yüksek olduğu dönemlerde hissedilmiyorsa yani vücut dinlenme esnasındayken kalp çarpıntısı varsa bu sorun ektopik kalp atışından kaynaklanıyor demektir. Baş dönmesi, baygınlık hissi, görmede bozukluk, mide bulantısı, nefes darlığı veya zihin bulanıklığı ile birlikte ortaya çıkan kalp çarpıntılarında hekime danışmayı ihmal etmeyin. İlaç kullanımı, egzersiz ve beslenme düzeninde yapılan bir takım değişikliklerle kalp çarpıntısı tedavi edilir.

 2. Emine
  Devamlı Üye

  Kalp atışlarının normalde duyulmaması gerekir. Yani sağlıklı insan için geçerli bu eğer koşmadan ve yorulmadan kalbinizde çarpıntı meydana geliyorsa mutlaka bir hekime danışın. Hekimin yazacağı ilaçlarla ve önereceği egzersizle eski halinize dönebilirsiniz.
+ Yorum Gönder