+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kalp Romatizması Nedir Kalp Romatizması Hastalığı Ve Tedavisi Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Kalp Romatizması Nedir Kalp Romatizması Hastalığı Ve Tedavisi Hakkında Bilgi
  Kalp Romatizması Nedir

  Kalp romatizması nedir arkadaşlar hemen bana kısaca açıklar mısınız?

  [ATTACH]26306[/ATTACH]

  Romatizmanın kalp ve kapakçıklar da meydana getirdiği hasara bağlı , kalp ve kapakçıkta meydana gelen işlev bozukluğuna kalp romatizması denir. Romatizma, tedavisi iyi yapılmayacak olursa, kalp içerisinde yer alan kalp kapakçıklarına yerleşir. Kalp romatizması ile alakalı bilinmesi gereken önemli bilgileri aktaroyruz. Okumanızı da öneriyoruz…

  Kalp Romatizması Nedir? Üst solunum yollarında meydana gelen hastalıklardan sonra eklemlerde oluşan iltihaplanma ile gelişen romatizmanın kalbe ulaşıp kalp kapaklarında da iltihaplanmaya neden olması ve bu iltihap nedeniyle kalp kapaklarının daralması ve yetersizliği durumuna Kalp Romatizması denir.

  Kalp Romatizması Nedenleri: En önemli nedeni Bademcik, boğaz gibi üst solunum yollarında ve eklemlerde iltihaplanmaya neden olan bakterilerden kaynaklanan romatizmanın tedavi edilmemesi ile kalp kapakçıklarına kadar ulaşmasıdır.

  Kalp Romatizması Belirtileri: Kalp Romatizmasının başlıca belirtileri ayaklarda morarma ve şişlikler, yorgunluk, el ve ayakların üşümesi, nefes darlığı, kuru öksürük, sık sık soğuk alma olarak sayılabilir.

  Kalp Romatizması Tedavisi: Tedavi, uzman doktor tarafından yapılacak muayene, tahlil ve ultrason neticesinde elde edilecek bulgulara göre romatizmanın ne kadar ilerlediği belirlenerek yapılır. Hastalık, tedavi edilmedi takdirde giderek ilerlediği için ihmal edilmemelidir
  Eklenti Eklenti  

 2. Emine
  Devamlı Üye

  Romatizma hastalığı pek dikkate alınmasa da kalıcı hasarlara neden olduğu bilinmelidir. Ne kadar geciktirilirse tedavisi o kadar zorlaşır. Her zaman daha da ilerler ve kalp kapakçıkları zarar görür. Buda en son ameliyatla çözülür. Eğer ayaklarınız da ve ellerinizde şişme, morarma ve çok soğuk alıyorsanız. Bir hekime başvurun.
+ Yorum Gönder


kalpromatizmasınedemek