+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Vücudun Alkol üretmesi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vücudun Alkol üretmesi Nedir
  Vücudun alkol üretmesi nedir kısaca

  Arkadaşlar sizce vücudun alkol üretmesi nedir kısaca açıklar mısınız?
 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Vücudun Alkol Üretmesi
  Alkolun vücuda alınan bir zehir gibi olduğunu düşünürsek, vücudumuz içine aldığı bu zehir ile en kısa zamanda savaşmaya ve vücudumuzdan bu zehiri atmaya yardımcı olmak ister. Bu bakımdan kana geçen alkolün bir kısmı direkt olarak akciğerlerden, böbreklerden ve deriden atılacaktır. Bu yolla sarhoş şahsın içtiği alkolün ancak %5’i vücuttan atılır. Bu yüzdendir ki içkili insanların nefesleri son derece kötü kokar ve çok miktarda idrara çıkma ihtiyacı hissederler. Geriye kalan %95′i mi? Onlarda karaciğerde kendine yer edinir.


  Alkol vücut ısısını düşürür

  Alkol kan damarlarınızı genişletip , deri yüzeyinin daha fazla kanlanmasına neden olduğu için geçici bir sıcaklık hissine neden olur. Kıl damarlarında artan kan, iç organlardan çekilir ve bedenin yüzeyine yakın yerlerde ısı artışına sebep olur. Bunun sonucunda da deri yoluyla ısı kaybetmeye başlarsınız ve beden ısınız düşer. Yani alkol aldığınızda aslında beden ısınızda ciddi düşüşler görülür.

  Alkol beslenme bozukluğuna yol açar

  Alkol kullanımı tek başına ciddi bir beslenme bozukluğu ortaya çıkarır .Çünkü 1 gram alkolde 12 gram kalori bulunur. Bu nedenle günde 300 cc civarında bir alkol içen kişi 4000 kalori civarında beslenme gücü kazanır. Bu nedemektir? Yani bir içki içen kişinin burdan hesaplanınca ne kadar ciddi bir beslenme bozukluğu gösterdiğini,fazla kalori aldığını ve bunu harcayamadığını varsayarsanız alkol ciddi bir biçimde metabolik sorunlara yol açar.

+ Yorum Gönder