+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda En Yaygın Alerji çeşitleri Nelerdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  En Yaygın Alerji çeşitleri Nelerdir?
  En yaygın alerji çeşitleri hakkında bilgi

  Lütfen hemen bana en yaygın alerji çeşitleri hakkında bir kaç bilgi verir misiniz arkadaşlar.
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  En Yaygın Alerji çeşitleri Nelerdir Hakkında Bilgi

  Alerjiler özelikle gelişmiş ülkelerde her geçen gün artan hastalıklardır. Alerjiler vücudumuzda her organı ilgilendirebilir. Mesela bunlardan bazıları deri ile ilgili alerjilerdir. Bunlar basitçe halk arasında kurdeşen diye bilinen veya ürtiker denilen tablo ile daha çok küçük çocukluk çağında başlayan halk arasında egzama diye bilinen bir tablodur.


  En yaygın alerji.jpg

  Bir kısım alerjiler solunum yollarını ilgilendirir. Bunların en iyi bilinenleri de saman nezlesi adı ile bilinen nezle türüdür. Alerjiler sindirim sistemini de ilgilendirebilir. Bunlar daha çok bulantı, kusma, ishal, karın ağrısı şeklinde belirti verir. Bazı alerjiler vücudun tamamını ilgilendirir. Bunlarda bütün vücudu ilgilendiren yaygın döküntüler, kaşıntılar, kabarmalar, burunla ilgili hapşırmalar, burun akıntıları, gözde sulanma, kaşıntı, göğüste hırıltı, öksürük şeklinde olabilir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların belirli şeylere tepkileri farklı olabilir. bunlar genellikle alarjik reaksiyonlar farklılık gösterir. kişilerde görülen genelde ilk en yaygın alerjiler, polen alerjisi, çikolataya karşı olan alerjiler yada bazı meyvelere karşı olan alerjiler.
+ Yorum Gönder