+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Diyabet Için Kullanılan Tedavi Yöntemlerinin Yan Etkileri Var Mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diyabet Için Kullanılan Tedavi Yöntemlerinin Yan Etkileri Var Mı
  Diyabet için kullanılan tedavi yöntemlerinin yan etkileri var mı kısaca

  Arkadaşlar diyabet için kullanılan tedavi yöntemlerinin yan etkileri var mı lütfen kısaca açıklar mısınız? 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Diyabet Için Kullanılan Tedavi Yöntemlerinin Yan Etkileri Var Mı Hakkında Bilgi
  Her ilacın olduğu gibi diyabet için kullanılan ilaçlarında bir takım yan etkileri vardır. Fakat bunların yan etkiler gerekli ayarlamalarla minimuma indirilebilir. İnsülünün bilinen en büyük yan etkisi uygun kan şekeri düzeyi sağlanamazsa hastalarda kilo alımına yol açmasıdır. Daha ilerleyen dönemlerde de insülün kullanılan bölgelerde ciltte yağlı atrofiller veya nekrozlar oluşabilir. Bunların dışında şu anda kullanılan insülünler saf olarak elde edildikleri için çok fazla alerjik reaksiyon göstermezler. Ağızdan alınan ilaçlar ise karaciğerden rahatsız olan hastalarda bir takım yan etkiler oluşturur.

  seker_hastaligi.jpg

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Diyabet bir diğer adıyla şeker hastalığı toplumda sadece yaşlılarda bulunan bir hastalık olduğu sanılsa da öyle değildir. çünkü küçük yaştaki çocuklarda da diyabet hastalığına rastlanabilinmektedir. diyabet hastaları hastalıkları nedeni ile sürekli olarak bazı ilaçlar kullanılmaktadır ve bu ilaçların bazı yan etkileri bulunmaktadır. bu yan etkiler bazı ayarlamalarla minimuma indirilebilir.
+ Yorum Gönder