+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Şeker Hastalığından Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Şeker Hastalığından Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü
  Şeker hastalığından tamamen kurtulmak mümkün mü kısaca

  Arkadaşlar şeker hastalığından tamamen kurtulmak mümkün mü kısaca açıklar mısınız?
 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Şeker Hastalığından Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü Özet Bilgi
  Tip 1 diyabette mutlak insülün ve pankreas yetersizliği olduğu için hasta durumuna göre insülün enjeksiyonlarını yapıp antibiyotik ve tokluk şekerlerini kullanarak düzenli ve normal bir hayat sürebilir. Tip 1 diyabetli hastanın % 100 şifa bulup kurtulması için yapılması gereken tek şey pankreas naklidir. Pankreas içerisindeki insülün salgılayan hücrelerin nakliyle gerçekleşen bu durumda hasta herhangi bir ilaç yada insülün enjeksiyonuna gerek kalmadan kan şekerleri normal olur.


  eker-hastal-.jpg


  Fakat bir süre sonra pankreas nakli yapılan hastalarda da pankreas dokusuna karşı red geliştiği için tekrar diyabet gelişimi gözlemlenebilir. Tip 2 diyabetlilere gelince yeni başlangıçlı, fazla kilolu, egzersiz azlığı olan kişilerde diyetin uygulanması, egzersizlerin yapılması, yağ dokusunun azaltılmasıyla herhangi bir ilaca gerek kalmadan kan şekerinde normal seyir elde edilebilir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Şeker hastalığının tamamen kurtulmak mümkünmüdür. evet mümkündür. ama şöyle eğer tip 1 türünde bir diyabet hastası iseniz bu hastalıktan tamamen kurtulmanızın tek çaresi pankreas naklidir. bunun dışında tip 2 diyabet hastaları maalesef bu hastalıktan kurtulamıyorlar.
+ Yorum Gönder