+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Tokluk şekeri Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tokluk şekeri Nedir
  Tokluk şekeri nedir kısaca

  Lütfen arkadaşlar hemen bana tokluk şekeri hakkında bilgi verir misiniz?
 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Tokluk Şekeri Hakkında Bilgi

  Lütfen arkadaşlar hemen bana tokluk şekeri ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  Diyabetin tanı ve tedavisinde yıllarca açlık kan şekeri düzeyleri esas alındı.
  Oysa yeni bulgular tokluk kan şekerinin hiç ihmal edilmemesi gerektiğini ve tokluk hiperglisemisinin makrovasküler hastalık açısından bağımsız bir risk faktörü olduğunu gösteriyor.

  tokluk kan şekerini ölçme.jpg

  Warwick Üniversitesi Tıp Fakültesi Diyabet ve Endokrinoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Antonio Ceriello, Uluslararası Diyabet Federasyonu'nun (IDF) hem tokluk, hem de açlık hiperglisemisinin yönetimine yönelik özel bir kılavuz hazırladığını ifade etti. Yeni kılavuza göre; glisemik kontrolü optimize etmek için hem açlık, hem de tokluk kan şekerinin kontrolü gerekiyor. Prof. Dr. Ceriello, IDF Kılavuzu hazırlanırken dünyadaki tüm diyabet derneklerinin ve ilaç sektörünün görüşlerinin dikkate alındığını, böylece dernekler arasındaki fikir ayrılıklarının da aşıldığını kaydetti.

  Okluk kan şekeri, gebelikte tokluk kan şekeri, hamilelikte tokluk kan şekeri, tokluk kan şekeri düşük, tokluk kan sekeri, tokluk kan şeker, açlık tokluk kan şekeri, tokluk kan şekeri değerleri, tokluk kan şekeri ölçümü, açlık ve tokluk kan şekeritokluk kan şekeri düşüklüğü, tokluk kan şekeri sınırları, tokluk kan şekeri ne, tokluk kan şekeri kaç, tokluk kan şekeri sınırı, tokluk kan şekeri kaç olmalı, tokluk kan şekeri normal, tokluk kan şekeri değeri

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Tokluk kan şekeri dediğimiz kan şekeri değeri yemek yedikten sonra ölçülen kan şekeridir. bir çok şeyin tanısında kullanılmaktadır. bunlar gebelikte tokluk kan şekeri yada diyabetli tokluk kan şekeri ölçümleri yapılmaktadır. aslında diyabetite yıllarca açlık kan şekeri esas alınsada daha sonra bu değişti ve tokluk kan şekeri esas alınmaya başlandı.
+ Yorum Gönder