+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kan şekeri Neden Yükselir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kan şekeri Neden Yükselir
  Kan şekeri Neden Yükselir Kısaca

  Arkadaşlar sizce kan şekeri neden yükselir kısaca açıklar mısınız?
 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Kan şekeri Neden Yükselir Hakkında Bilgi

  Kan şekerini yükselten nedenler özellikle diyet diyetimize dikkat etmez karbon hidratı yüksek tatlı hatta meyvayı bile çok yersek meyva şekeride yeterli tedavi alamıyorsak diyetimize dikkat etmiyorsak kan şekerimizde yükselmeye neden olur.


  seker hastalığı belirtileri.jpg

  Demek oluyorki kan şekerimizi yükselten en büyük neden diyet, öncelikle diyetimize dikkat etmemiz gerekiyor. İkinci olarak kan şekerimizi yükselten en önemli neden. Bir tedavi alıyorsak tedavimizi düzenli almayıp ilaçlarımızı egzersizlerimizi veya yardımcı diğer tekniklerimizi aksatmamızdan kaynaklanıyor. Artı stres her türlü stres, psikolojik stres olsun, trafik kazası, ameliyata girmek olsun, bir yakınımıza karşı bişi olmuş olsun. Kontur insülinir sistem yani insülinin kan şekerini hücre içine sokucu sistemini ters yönde etkileyen sistemleri. Böbrek üstü bezindende santral sinir sisteminden salgılattırarak kan şekerine yükseltmeler ola biliyor

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanlarda kanlarındaki şekerlerinin artmasının en büyük nedenlerinden biri kişilerin diyetidir. yani yadikleri yiyeceklere dikkat etmemeleri nedeniyle olmaktadır. bildiğiniz gibi diyabet hastalarının kanlarındaki şekerin artması onların ölümüne yol açmaktadır. bu yüzden diyabet hastalarının yediklerine ve içtiklerine çok dikkat etmelidirler.
+ Yorum Gönder