+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Burun Akıntısı Neye Işaret Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Burun Akıntısı Neye Işaret
  Burun akıntısı neye işaret kısaca

  Arkadaşlar sizce burun akıntısı neye işaret bana kısaca açıklar mısınız?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Burun Akıntısı Neye Işaret Hakkında Bilgi

  Mukus üreten dokular ağız, burun, sinüsler, boğaz, akciğer ve mide - bağırsak sistemine yayılı. Mukus organ yüzeylerinde koruyucu örtü işlevi görerek dokuların nemli kalmasını sağlıyor. Bu organlar nemli tutulamazsa kuruyabilir, üstlerinde çatlaklar oluşabilir.

  Mukus bir tür sinek kağıdı da sayılabilir: Koyu renkli, yapışkan özellikli mukus temiz kalması gereken bölgeleri korur. Bakteri ve toz gibi istenmeyen maddeler özellikle hassas solunum yoluna girmeden mukusa yakalanır.

  Mukus yıvışık ve cıvık olmaktan öte, içeriğinde bulunan antikorlarla bedene sızmaya çalışan virüslerin, bakterilerin derhal tanımlanmasını da sağlar. Mukus enzimleri, istilacı birliklerle bağışıklık savaşının ilk aşamasıdır. Mukusa yakalanan yabancı maddeler proteinlerle etkisizleştirilir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanlarda burnun akması bir çok şeyden nedenden olabilir. örneğin soğuğa maruz kalındığında , aşırı baharatlı yiyecekler yendiğinde , veya grip , nezle gibi hastalıklara yakalandığında. insanlar bu gibi nedenlerden dolayı burunları akabilir.
+ Yorum Gönder