+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Evde basit cilt kremi yapımı...lavanta Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Evde basit cilt kremi yapımı...lavanta
  Lavanta kremi ve faydası

  Arkadaşlar hemen bana lavanta kremi ve faydası ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?
  Yerfıstığı yağının koruyucu ve dinlendirici etkisine sahip olan bu karışım özellikle kuru ciltler için idealdir. Bu krem cildi dinlendirip, bakımını sağladığı için özellikle geceleri uyumadan önce kullanırsanız daha etkili sonuç elde edersiniz.
  Malzemeler:

  a.. 50 ml yerfıstığı yağı
  b.. 3 gr balmumu
  c.. 3 gr kakao yağı
  d.. 20 gr lanolin
  e.. 30 ml gül suyu
  f.. 8 damla lavanta yağı

  Hazırlanışı:
  Önce balmumu, kakao yağı ve lanolini 60 derecede ısıtın. Aynı anda gül suyunu da kendi kabında aynı ısıda ısıtın. Bu karışımda ısının aynı olması son derece önemlidir, aksi halde bileşenler birbirine karışıp bir bütün oluşturamazlar. Karışımların ısıları ayarlandıktan sonra yerfıstığı yağını da karışıma ekleyip tekrar 60 derece ısıya ayarlayın. Son olarak da gül suyunu karışıma katın. Ardından karışımı ocaktan indirin ve karıştırmaya başlayın. Bunun için tahta bir çubuk kullanabilirsiniz. Karışım soğuyana kadar yavaş yavaş karıştırın. Ardından lavanta yağını ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Soğuduktan sonra kutuya koyup, kapağı açık bir şekilde bir saat kadar bekletikten sonra kullanabilirsiniz. Bu arada kremi buzdolabında tutarsanız kullanım süresini uzatabilirsiniz.
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  cilt kremi hakkında bilgi

  Güzelliğiniz için kullanabilceğiniz bir çok D vitamini içeren kremler bulunmakdadır
  Cilt için gerekli vitamini beslenme yoluyla alamazsınız Vitaminli kozmetik ürünleri, cildinizin vitamin ihtiyacını giderir Ama bunları kullanırken dikkatli olmalısınız Ve vitaminli ürünlerden büyük mucizeler beklememelisiniz  D vitamini, balık yağı, süt, hububat, yumurta sarısı ve güneş ışınlarında bol bol güneş ışını almanızda büyük yarar var
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kadınlar bakımlarına çok önem verirler bu yüzden kolay yöntemlerde isterler. cilt bakımını sağlamak için yapacağınız en kolay yöntem evde kendiniz krem yapmanızdır. örneğin lavanta kremi evde kolaylıkla hazırlanacak bir kremdir. ve bu krem insanların yüzünü dinlendirirken güzelleştirir.
+ Yorum Gönder


basit krem yapımı,  evde kolay krem yapımı