+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Vücut Sistemleri Forumunda Prokaryot Hücre ve Ökaryot Hücre Arasındaki Farklar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Prokaryot Hücre ve Ökaryot Hücre Arasındaki Farklar
  Prokaryot Hücre ve Ökaryot Hücre Arasındaki Farklar  Elektron mikroskobunun geliştirilmesiyle birlikte, biyologlar hücre içi yapıları inceleme fırsatı buldular. Bu araştırmalar sonunda canlılar aleminde iki temel hücre tipi olduğu ortaya çıktı: prokaryotik ve ökaryotik hücre. Yapısal olarak daha basit olan prokaryotik hücre yapısı sadece bakterilerde bulunur. Diğer bütün organizmalar yani protista, fungi (mantarlar), bitkiler ve hayvanlar, daha karmaşık olan ökaryotik hücre yapısına sahiptir
 2. Ezlem
  Üye

  İki çeşit hücre vardır.Bu hücreler birbirlerine benzerler.Aralarındaki fark ise biri daha basit yapıya,diğeri daha karmaşık yapıya sahiptir.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  İki çeşit hücre çeşidi vardır bunlar ökaryot ve prokaryot hücre.aralarındaki en büyük fark ökaryot hücrelerin zarlı organel taşıyıp prokaryot hücrelerin taşımamasıdır.
+ Yorum Gönder


ökaryot ve prokaryot hücre arasındaki farklar,  prokaryot hücre ve ökaryot hücre arasındaki farklar,  prokaryot hücre ile ökaryot hücre arasındaki farklar,  prokaryot ve ökaryot hücrelerin karşılaştırılması,  ökaryot hücre ile prokaryot hücre arasındaki farklar,  ökaryot hücre ve prokaryot hücre arasındaki farklar