+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Vücut Sistemleri Forumunda insan ten rengi nasıl değişir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  insan ten rengi nasıl değişir
  insan ten rengi nasıl değişir

  Evet, hemde bir besini fazla miktarda tüketerek

  Havuç :

  Havuç, kökü yenilen otsu bir bitkidir. İlk olarak bundan 3 bin yıl kadar önce Orta Asya'da Afganistan dolaylarında yetiştirilmiş, buradan da Ortadoğu yoluyla dünyaya dağılmıştır. Aslı yol kenarlarında, kıraç yerlerde yetişen yabani havuçtur.
  İlk havuçların renkleri turuncu değildi. Beyaz, pembe ve sarı idiler. Turuncu veya kırmızımsı havuçlar 1600'lü yıllarda Hollandalılar tarafından geliştirilmişlerdir. Günümüzde tüketilen havuçların hemen hemen hepsi Hollanda kökenlidir.

  Peki havuç nasıl oluyor da tenimizin rengini değiştirebiliyor ?

  Havuç çok miktarda yenildiğinde cilt turuncu renge bürünür. Cildi turuncu renge çeviren, karoten denilen turuncu renkli boya maddeleri, yani pigmentlerdir. Aslında normal olarak yenildiğinde bir tesiri olmayan karoten çok miktarda yenilen havuç vasıtası ile aşırı alındığında cilt yüzeyinde birikerek turuncu bir renk oluşturur. Bu durum geçicidir fakat yüksek dozlar zehirli olabilir.  Eklenti Eklenti  

 2. Ezlem
  Üye

  Bir insan ten rengi nasıl değişir


  İnsanların ten ringleri içtikleri ilaçlar ve aldıkları besinlerden dolayı değişe biliyor.En önemliside güneşt
  e fazla kalmaktan da değişmektedir.

 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  İnsanlarda ten rengini belirleyen özelbir gen vardır.ancak modifikasyon dediğimiz geçici sürede olan olaylarda ten rengi iklime göre değişiklik gösterir.
+ Yorum Gönder


derinin rengi nasıl oluşur,  ten rengi nasıl değiştirilir,  ten rengi nasıl değişir,  derinin rengi nasil olusur,  cilt rengi nasıl koyulaşır,  ten renkleri