+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Extender olarak Xbox 360 veya başka bir aygıt kurma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Extender olarak Xbox 360 veya başka bir aygıt kurma

  Extender Olarak Xbox 360 (Veya Başka Bir Aygıt) Kurma Hakkında Bilgi


  Eğer ev ağınıza bağlı bir Xbox 360'ınız varsa, onu bir Media Center Extender olarak kullanabilirsiniz. Bu, Windows 7 çalıştıran bilgisayarınızdaki resimlerinizin, müziğinizin, videolarınızın ve diğer medyanın TV'nize akışını sağlamanın kolay bir yoludur. Daha fazla bilgi için, Xbox 360 çevrimiçi (bu sayfa İngilizce içeriğe sahip olabilir) web sitesinde "Extender" araması yapın.

  Xbox 360'tan başka bir Extender aygıtınız varsa, onu da ev ağınıza hemen hemen aynı yolla bağlayabilirsiniz. Günümüzde Windows 7 uyumlu olan birkaç Extender aygıtı bulunmaktadır. Örneğin, bazı DVD oynatıcılarda yerleşik Extender işlevi bulunmaktadır. Bu aygıtlar genellikle üzerinde Media Center yeşil başlat düğmesi bulunan bir uzaktan kumandayla birlikte gelir.

  Bilgisayarınızı açın ve Windows'da oturum açın. Bilgisayarınızın ev ağınıza bağlı olduğunu doğrulayın. (Bunu yapmanın kolay bir yolu web tarayıcınızı açmak ve bir web sayfasına gitmektir.)

  Extender aygıtınızı (örneğin Xbox 360'ınızı) açın ve ev ağınıza bağlı olduğunu doğrulayın.

  Bilgisayarınızda Başlat düğmesini , Tüm Programlar'ı ve ardından Windows Media Center'ı tıklatarak Windows Media Center'ı açın.

  Windows Media Center başlangıç ekranında Görevler'e gidin,Extender ekle'yi tıklatın ve ardından yönergeleri izleyin.

  Windows Media Center başlangıç ekranındaki Extender ekle seçeneği

  Aşağıdakilerden birini yapın:

  Xbox 360 kullanıyorsanız, Xbox 360 denetleyicinizi kullanarak Xbox'ım'a gidin ve ardından Windows Media Center'ı seçin.

  Farklı bir tür Extender kullanıyorsanız, Extender uzaktan kumandanızda görünen yeşil başlat düğmesine basın.

  TV'nizde ekrandaki yönergeleri izleyerek 8 basamaklı Windows Media Center Kurulum Anahtarı'nı edinin. Bu 8 basamaklı kurulum anahtarını bir yere yazın. Bu, Extender'ınızı Windows Media Center'a sahip bilgisayarınıza tanıtmak için kullanacağınız anahtardır.

  Extender işlevi Windows Media Center'da yerleşik olduğundan, karşıdan ek yazılım yüklemenize gerek yoktur.

  Bilgisayarınızda, Media Center'daki Kurulum Anahtarını Girin ekranında, Extender'ınız tarafından görüntülenen 8 basamaklı kurulum anahtarını girin ve yönergeleri izlemeye devam edin.

  Extender Kurulumu sırasında bilgisayarınızın ayarlarında, Windows Güvenlik Duvarı'ndaki ayar değişiklikleri gibi çeşitli değişiklikler otomatik olarak yapılır. Windows Güvenlik Duvarı hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Windows Güvenlik Duvarı: önerilen bağlantılar.

  Bilgisayarınızda Windows Güvenlik Duvarı dışında bir güvenlik duvarı çalışıyorsa, güvenlik duvarı yazılımının bir Extender'ın bilgisayarınıza bağlanmasına izin verecek biçimde ayarlandığından emin olun. Bazı güvenlik duvarları varsayılan olarak bu biçimde yapılandırılır. Ancak, diğer güvenlik duvarları, güvenlik duvarı yazılımının ayarlarında değişiklik yapmanızı gerektirir. Hangi güvenlik duvarlarının bir Media Center Extender bağlantısına izin verecek biçimde önceden ayarlandığı hakkında daha fazla bilginin yanı sıra diğer güvenlik duvarlarının bir Extender'la birlikte çalışacak biçimde nasıl ayarlanacağı hakkında bilgi için, Microsoft web sitesindeki Güvenlik Duvarları ve Media Center Extender (bu sayfa İngilizce içeriğe sahip olabilir) makalesine gidin.

  Media Center'daki kurulum bittikten sonra, Son'u tıklatın.

  Extender'ınızın bağlı olduğu TV'de Media Center kullanıcı arabirimi görüntülenir. Canlı TV, TV kaydı, resimler, müzik, videolar ve diğer dijital medyaya bilgisayarınızda olduğu gibi TV'nizden erişmek için Xbox 360 denetleyicinizi veya Media Center uzaktan kumandanızı kullanabilirsiniz.
 2. Acil

  Extender olarak Xbox 360 veya başka bir aygıt kurma isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


extender kurulum anahtarı 8 haneli,  extender kurulum anahtarı