+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Uyku, hazırda bekleme ve karma uyku modları arasındaki fark nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Uyku, hazırda bekleme ve karma uyku modları arasındaki fark nedir

  Modlar Arasındaki Farklar Nelerdir?


  Öncelikle uyku modu ne analama geliyor ona bakalım; Uyku modu çalışmaya yeniden başlamak istediğinizde bilgisayarın tam güçle hızlı bir şekilde çalışmaya (genellikle birkaç saniye içinde) devam etmesini sağlayan bir güç tasarrufu durumudur. Bilgisayarınızı uyku durumuna geçirmek DVD çalarınızı duraklatmak gibidir; bilgisayar yapmakta olduğu işlemi hemen durdurur ve çalışmaya devam etmek istediğinizde yeniden başlamaya hazırdır.

  Hazırda bekleme modu, özellikle dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan bir güç tasarrufu durumudur. Uyku modu çalışmanızı ve ayarlarınızı belleğe yerleştirip az miktarda güç kullanırken, hazırda bekletme modu açık programlarınızı ve programlarınızı sabit diskinize yerleştirir ve bilgisayarınızı kapatır. Windows'da bulunan tüm güç tasarrufu durumları arasında en az güç kullanan hazırda beklemedir. Dizüstü bilgisayarda, dizüstü bilgisayarınızı uzun süre kullanmayacağınızı ve bu süre boyunca pilini değiştirme fırsatınız olmayacağını bildiğinizde hazırda bekleme modunu kullanın.

  Karma uyku modu özellikle masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Karma uyku modu, açık belgeleri ve programları belleğe ve sabit diskinize yerleştirir ve ardından bilgisayarınızı çalışmaya hızlı bir şekilde devam edebilmenizi sağlayan düşük bir güç kullanımı durumuna geçirir. Bu şekilde, güç kesintisi oluştuğunda Windows çalışmanızı sabit diskinizden geri yükleyebilir. Karma uyku modu açık olduğunda, bilgisayarınızı uyku moduna geçirmek otomatik olarak karma uyku moduna geçmesini sağlar. Karma uyku modu masaüstü bilgisayarlarda varsayılan olarak kapalıdır.
 2. Acil

  Uyku, hazırda bekleme ve karma uyku modları arasındaki fark nedir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


uyku modu nedir