+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7'de Parola Şifre Korumalı Paylaşım Nasıl Yapılandırılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_BaSRi
  Devamlı Üye

  Windows 7'de Parola Şifre Korumalı Paylaşım Nasıl Yapılandırılır

  Windows 7'de Parola-Şifre Korumalı Paylaşımın Yapılandırılması Hakkında Bilgi  Parola-Şifre: Microsoft Windows 7 ile beraber gelen yeniliklerden bir diğeri de, yapılandırmış olduğunuz ağ ortamında oluşturacağınız paylaşımlara Parola-Şifre belirleyebilmeniz. Böylece ağ üzerindeki diğer kullanıcılar dosyalarınıza erişmek istediğinde belirlemiş olduğunuz parolayı girmezse verilerinize erişemeyecektir. Bu da sunucu olmayan ağ ortamlarında güvenliği bir kat daha arttıracak bir ektendir.
  Windows 7 üzerinde paylaşımlarınıza Parola/Şifre eklemek ve paylaşımlarınızı yapılandırmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır;
  1. İlk önce Başlat Menüsü (Start Menu) –> Denetim Masası (Control Panel) adımlarını izliyoruz ve Home Group seçeneğine tıklayarak özelliklerimizi görüntülüyoruz. Bu kadar.
  2. Açılan pencere üzerinden Şimdi Oluştur (Create Now) butonuna tıklıyoruz ve karşımıza gelen seçenekler içerisinden ağ üzerinde paylaşmak istediğimiz klasörleri seçiyoruz.

  3. Dosya paylaşım işlemleri sonrasında karşımıza gelen pencerede ağ paylaşım parolamızı göreceğiz. Bu parolayı bir yere not almakta fayda var, aksi taktirde kullanıcılar paylaşımlarınıza girmeye çalıştığında sorun yaşayacaklardır.
 2. Acil

  Windows 7'de Parola Şifre Korumalı Paylaşım Nasıl Yapılandırılır isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


parola korumalı paylaşım kapanmıyor,  windows 7 şifreli dosya paylaşımı,  windows 7 parolalı paylaşım ,  windows 7 dosya paylaşımı şifre,  windows 7 parola korumalı paylaşım kapanmıyor,  win7 parolalı paylaşım