+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 PC'yi daha hızlı kapatma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_BaSRi
  Devamlı Üye

  Windows 7 PC'yi daha hızlı kapatma

  Windows 7 PC'yi daha hızlı kapatma Yöntemi  Windows tam kapanma sırasında iken uzun süreye ihtiyaç duyabilir. Genellikle sorun sonlandırılmamış uygulamalardadır; zira Windows bunlara kapanmaları için belli bir süre verir. Sonlandırma komutunun daha hızlı verilmesi için kayıt defterine başvuracağız.

  Başlat menüsündeki aramaya "regedit" yazıp çıkan sonuca tıklayın. Kayıt defteri açıldığında "CTRL + F" kombinasyonu ile "WaitToKillServiceTimeout" anahtarını aratın.

  Ön tanımlı değer olan 20000, maksimum bekleme süresini milisaniye cinsinden belirtir. Girdiye çift tıklayarak bu değeri en az 20 milisaniye olacak biçimde değiştirin.

  Sistemi yeniden başlattıktan sonra kısaltılmış bekleme süresi aktif hale gelir. Şunu unutmayın: Windows artık her sistemi kapatışınızda tüm programları anında kapatır ve bu da kaydedilmemiş dokümanların kaybolmasına neden olabilir.
 2. Sultan
  Devamlı Üye

  Bilgisayar kapatmanın en hızlı yolu klavyeden alt ve f4 tuşlarına bastıktan sonra tamam demeniz yeterli.
+ Yorum Gönder


windows 7 hızlı kapatma,  pc hızlı kapatma,  win7 hızlı kapatma,  windows 7 hızlı kapanma,  bilgisayarı hızlı kapatma,  windows 7 bilgisayarı hızlı kapatma