+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 Windows'ta ses yok Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Windows 7 Windows'ta ses yok

  Windows 7 Windows'ta Ses Sorunu


  Açıklama;
  Bu öğretici, hoparlörlerinizden yada kulaklığınızdan ses gelmemesi gibi Windows'taki yaygın olan ses sorunlarını belirlemenize ve düzeltmenize yardımcı olmak üzere tasarlandı. Bu öğretici belirli programlarla ilişkili ses sorunlarını ele almaz. Ses sorunları düzgün bağlanmamış kablolardan, bozuk sürücülerden, uyumsuz sürücülerden, ses ayarlarından, eksik güncelleştirmelerden ve ses kartınızdaki sorunlardan kaynaklanabilir.

  1.Aşağıdakilerden birini yapın:

  •Windows 7 veya Windows Vista çalıştırıyorsanız, Başlat düğmesini , Denetim Masası'nı, Sistem ve Güvenlik'i ve sonra Sistem'in altında Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  •Windows XP çalıştırıyorsanız, Başlat'ı tıklatın, Denetim Masası'nı tıklatın, Sistem'i çift tıklatın, Donanım sekmesini tıklatın ve sonra Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

  2.Ses, video ve oyun kumandaları'nı çift tıklatarak bu kategoriyi genişletin. Bir ses kartı listeleniyorsa yüklü bir ses kartınız var demektir. Ses kartı listelenmezse, yüklü bir ses kartı olması gerekip gerekmediğini görmek için bilgisayarınızla birlikte verilen bilgileri denetleyin. Yüklü bir ses kartı olması gerekiyorsa, bir tane yüklemeniz gerekebilir. Daha fazla bilgi için, bkz. Ses kartı takma veya çıkarma.

  Notlar
  •Yüklü bir ses kartı olduğunu düşünüyorsanız, ancak bunu Ses, video ve oyun kumandaları kategorisinin altında göremiyorsanız, Diğer aygıtlar kategorisini genişletin ve orada listelenen aygıtları denetleyin.

  •Dizüstü bilgisayarlarda genellikle ses kartı olmaz. Bunun yerine Aygıt Yöneticisi'nde aynı kategoride görünen tümleşik ses işlemcileri vardır.
  Aygıt Yöneticisi'nde ses kartının adının yanında sarı soru işareti varsa, bir sorun olabilir.

  1.Ses kartının adını sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.

  2.Genel sekmesini tıklatın ve sonra ses kartı sorunlarını tespit etmek için Aygıt durumu kutusuna bakın.

  Bir sorun varsa, ses kartınız için yeni bir sürücüye ihtiyacınız olabilir. Daha fazla bilgi için, bu öğreticideki "Adım 3: Sürücüleri güncelleştirme" konusuna bakın.
 2. Acil

  Windows 7 Windows'ta ses yok isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder