+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 Windows'ta yazıcı sorunları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Windows 7 Windows'ta yazıcı sorunları

  Windows'ta yazıcı sorunları hakkında bilgi


  Bu sorunların çoğu yazdırma sorunu düzgün ayarlanmamış donanımdan kaynaklanır. Burada kabloların nasıl doğru yerlere takılacağı ve yazıcıya güç verildiğinden nasıl emin olunacağına ilişkin bazı bilgiler bulunmaktadır.

  Kabloların doğru bağlandığını denetleme
  Yazıcının elektrik kablosunun elektrik prizine takılı olduğundan ve yazıcı kablosunun yazıcıdan bilgisayara düzgün bağlandığından emin olmak için denetleyin.


  Tipik bir USB kablosu ve bağlantı noktasıGücü denetleme
  Yazıcının güç anahtarının açık olduğundan ya da paylaşılan veya ağdaki bir yazıcıda yazdırıyorsanız tüm gerekli bilgisayarların, yönlendiricilerin ve yazıcıların açık olduğundan emin olmak için denetleyin. Yazıcınız veya diğer ekipmanlar aşırı gerilim koruyucusuna veya yedek güç kaynağına takılıysa, bu donanımın da takılı ve açık olduğundan emin olun.

  Bir ev ağında yazıcı kurma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdakileri inceleyin:

  Sorun giderici bilgisayarınızdaki bazı sorunları bulup otomatik olarak düzeltebilen otomatikleştirilmiş bir araçtır. Yazıcı sorun gidericileri yazıcı yükleme, yazıcıya bağlanma ve yazdırma biriktiricisi (yazdırma görevlerini geçici olarak bilgisayarın sabit diskinde depolayan yazılım) hataları gibi sorunları düzeltebilir. Farklı Windows sürümleri, sorun gidericileri farklı şekillerde kullanır. Windows XP, Windows Vista ve Windows 7'de kullanılabilen yazdırmayla ilgili sorun gidericiler hakkındaki bilgiler buradadır.

  Windows 7
  Yazıcı sorun gidericisini açmak için Başlat düğmesini ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna sorun giderici yazın ve sonra Sorun Giderme'yi tıklatın. Donanım ve Ses'in altında Yazıcı kullan'ı tıklatın.

  Çoğu yazıcının düzgün çalışması için sürücü yazılımı gerekir. Güncel olmayan, uyumsuz veya bozuk yazıcı sürücüleri bilgisayar ve yazıcı arasındaki iletişimi kesintiye uğratabilir. Bir Windows sürümünden diğerine yakın zamanda yükselttiyseniz, geçerli yazıcı sürücüsü önceki Windows sürümü için olabilir. Kısa süre önce güç kesintisi, virüsler veya diğer bilgisayar sorunları yaşadıysanız, sürücüler bozulmuş olabilir. Yazıcınız için en son sürücüleri karşıdan yükleyip kurmak bu türdeki sorunları çözebilir.

  Bir sürücü bulmanın ve yüklemenin üç yolu şudur:

  •Windows Update kullanın. Windows Update'i, önerilen güncelleştirmeleri otomatik olarak karşıdan yükleyip kuracak şekilde ayarlamanız gerekebilir.

  •Yazıcı üreticisinin yazılımını yükleyin. Örneğin, yazıcınızla birlikte bir disk verildiyse, bu disk yazıcı sürücüsünü yükleyen yazılım içerebilir.

  •Sürücüyü kendiniz karşıdan yükleyin ve kurun. Üreticinin web sitesinde sürücü arayabilirsiniz. Windows Update yazıcınız için bir sürücü bulamıyorsa ve yazıcınızla birlikte sürücü yükleyen yazılım verilmediyse bunu deneyin.

  Yazıcı sürücünüzü güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki adımlardan bilgisayarınızdaki Windows sürümünüz için uygun olanları uygulayın. Windows ile uyumlu yazıcılar hakkında bilgi için Windows Uyumluluk Merkezi'ni ziyaret edin.
 2. Acil

  Windows 7 Windows'ta yazıcı sorunları isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder