+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Yemek ve Mutfak Tavsiyeleri Forumunda Sağlıklı Ara Öğün örnek listesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Sariya
  Devamlı Üye

  Sağlıklı Ara Öğün örnek listesi
  Sağlıklı Ara Öğün örnek listesi


  Kahvaltı: Güne iyi bir başlangıç yapmak için, zinde olmak ve gece boyu düşen kan şekerinin dengelenmesi için vücudun uzun süren açlık sonrası aldığı ilk öğün olması nedeniyle GÜNÜN EN ÖNEMLİ ÖĞÜNÜDÜR!!!

  Öğle Yemeği: Günün önemli olan ikinci öğünüdür. Gün ortasında enerji ihtiyacının karşılanması ve temel bir çok besin öğesinin alınması gereken, enerji yoğunluğu en fazla olması gereken öğündür. Ayrıca sosyal açıdan da öğle yemeği çok önemlidir. Çünkü öğle yemeği sırasında iş arkadaşları, aile, dostlar ile bir araya gelinerek sosyalleşme sağlanır.

  Akşam Yemeği: En hafif alınması gereken öğündür. Ancak sosyalleşmenin en yoğun olduğu öğün olması nedeniyle genellikle kalorisi yoğun ağır yemekler bu öğünde tercih edilmektedir. Oysa ki tam tersi olmalıdır.

  Ara Öğünler: Ana öğünlerin arasında uzun süre olduğunda uzun süre açlık gelişir. Böyle bir durumda açlık sonrası öğünde daha çok yemek yendiği adeta yemeğe saldırıldığı gözlenmektedir. Bunu önlemek ve açlık mekanizmalarının çalışmaması için öğünlerden yaklaşık 2-2,5 saat sonra ara öğünler tüketilmedir. Ayrıca düzenli ara öğün tüketmeyen kişilerin daha fazla abur cubur besinlere yöneldiği bilinmektedir 2. Meryem
  Bayan Üye

  sabah herzaman daha güçlü bir kahvaltı yapılmalıdır bu enerji için çok önemlidir öğle yemekleri çok ağır olmayacağı gibi akşam yemekleride oldukça hafif olmalıdır
+ Yorum Gönder


ara öğün örnekleri