+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Yemek ve Mutfak Tavsiyeleri Forumunda Maydanozu taze saklamak için pratik bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Maydanozu taze saklamak için pratik bilgiler
  Maydanozu taze saklamak için pratik bilgiler:

  Maydanozu ayıklayıp güzelce yıkayın. İçi su dolu bir kavanoza koyun. Buzdolabında saklayın.  Maydonozun faydaları:

  Salata ve yemeklerin süsü maydanozun nerdeyse deva olmadığı dert yok gibi.. A ve C vitamini ile demir, kükürt, fosfor ve mangan elementleri deposu olan maydanoz sindirimi kolaylaştırıyor, böbrek taşlarını düşürüyor, görme gücünü ve anne sütünü artırıyor.

  Bir demir deposudur. Genellikle taze yenen maydanozda, kalsiyum, potasyum ve A vitamini vardır. Bir tutam maydanoz, günlük C vitamini ihtiyacının çoğunu karşılar. Böbrekleri çalıştırarak idrar getirir ve taşları düşürüyor , kan şekerini normal seviyede tutar ve kansere karşı da koruyucudur. Yatmadan evvel yenildiğinde sabahları tatlı bir nefesle uyanmamızı sağlar. Anne sütünü artırır. Vücuttaki zehirli maddeleri dışarı atar.
  Görme gücünü artıyor, kaynatılıp içiildiğinde ve cilde bu suyla pansuman yapıldığında sivilcelere iyi geliyor. Kaynatılan maydanozun suyu gözlere pansuman yapıldığında gözdeki iltihaplanmaları önlüyor ve yanmayı geçiriyor. Kaynatılıp sirke ile saçlar yıkandığında saçların uzaması ve kuvvetlenmesini sağlıyor.. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  maydonozları temizce yıkadıktan sonra içi su dolu bir kavonoza çiçek koyar gibi koyulabilir ve uzun süre tazeliği korunur yada diğer şekilde saklanır
+ Yorum Gönder