+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda Suyun korunmasında teknolojiden nasıl faydalanırız dogal kaynakların korunması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Suyun korunmasında teknolojiden nasıl faydalanırız dogal kaynakların korunması








  suyun korunmasında teknolojiden nasıl faydalanırız







 2. IŞILAY
  Devamlı Üye





  Su havzalarının korunması bizim için bir çok yararı vardır şu şekilde kısa olarak yazalım..
  Su havzalarındaki doğal bitki örtüsü; hidrolojik (su) döngüsünün teminine, taşkınların dengelenmesine ve düzenlenmesine, sel veya kuraklık gibi aşırı (afet) olaylara karşı bir tampon bölge oluşturulmasına (suların geciktirilmesi yoluyla bir engel teşkil edilmesine) yardımcı olmaktadır.

  Bitki örtüsünün ortadan kaldırılması; havza akarlarında siltasyona (birikime), su verimliliğinde ve kalitesinde kayıplara, sucul habitatların bozulmasına ve buna benzer olumsuz sonuçlara yol açabilir.

  Bitki örtüsü aynı zamanda; yeraltısuyu seviyesinin düzenlenmesinde ve kurak-alanlarda görülen ve geniş alanları etkilemek suretiyle, halk için giderilmesi maliyetli olan 'tuzlanma'nın önlenmesinde yardımcı olur.

  Sulak alanlar ve ormanlar; suyu temizleyen ortamlar olarak işlev görür. Mangrove' lar; deniz ekosistemleri üzerindeki etkileri azaltacak şekilde silt (ince kum) tutar.




 3. Zarafet
  Üye
  Sosyal ve ekonomik faaliyetlerin sürmesi büyük ölçüde temiz ve yeterli su arzına sahip olmaya bağlıdır. Suyu israf etmemeli ve her damla suyu değerlendirmeliyiz.




+ Yorum Gönder


doğal kaynakların korunmasında teknolojiden nasıl faydalanırız,  doğal kaynaklarımızın korunmasında teknolojiden nasıl faydalanabiliriz,  suyu korumak için teknolojiden nasıl faydalanırız,  doğal kaynakların korunmasında teknolojiden nasıl faydalanabiliriz,  ormanların korunmasında teknolojiden nasıl faydalanırız,  suyun korunmasında teknolojiden nasıl