+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda Marmara bölgesinin turistik yerleri ve marmarayla ilgili yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Marmara bölgesinin turistik yerleri ve marmarayla ilgili yazı
  Marmarayla ilgili herşeyi lütfen bana söyleyin. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Marmara bölgesinin turistik yerleri


  marmara-b-lgesinin-turistik-yerleri.jpg
  Türkiyenin en çok turist alan şehirleri tatil yöreleri buradadır.Bunun başlıca sebebi tarihi ve turistik yerlerin oldukça fazla olması ,bu kadar güzel yer olunca tabiki yatırımcılar bunu değerlendirmişler ve konaklamanın her bütçeye uygun olması için ellerinden geleni yapmışlar yani hem pahalı oteller hemde ucuz pasniyonlar her yanı doldurmuş.
  Bozcaada :Eskiden Tenedos ismiyle anılırdı buarası onyedinci asırdan bugüne gelen camiler Venedikliler devrinde inşa edilip ileriki yıllarda defalarca restore edilen Bozcaada Kalesi ile binsekizyüzkırkiki senesinde temellendirilen Yeni Kale adanın görülecek yerleri içerisinde.
  Yalova : Atatürkün kenti olarak bilinir,yürüyen köşk,termal,çınarcık,gökçedere sık ziyaret alan tatil merkezleridir.
  Kız kulesi : Gemilere yön vermek için kurulmuş,hükümdarların daha sonra hapishaneleri haline dönüşmüş artık gemilere değil tarihe ışık tutan dünya harikarının belkide bir tanesidir.
  Gezi yerleri söylenebilecek belli başlı şunlardır : Mudanya ( Bursa izmit dolaylarında yaşayanların en çok uğradıkları tatil yerleri) Altınoluk, Edremit, Uludağ,Yalova,Akçay, Marmara adası ile Avşa adası ,Eyüp sultan,Sultanahmet,Ayasofya,Ayvalık,İstanbul,Edirn e,Çınarcık ,Kırklareli ,Tekirdağ ,Gölcük,Çanakkale ,
  Kocaeli ,kefken,Kerpe Sakarya ,Bilecik ,Gemlik,Bursa ,Balıkesir .
+ Yorum Gönder


marmara bölgesinin tarihi ve turistik yerleri,  marmara bölgesinin tarihi ve turistik yerlerinin listesi,  marmara bölgesindeki tarihi ve turistik yerler,  marmara bölgesinin turizm hakkında bilgi,  marmarayla ilgili yazı,  marmara bölgesi tarihi ve turistik yerleri